Aktualności

Wydarzenia z życia szkoły

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI 2022
2022-04-27

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI 2022

Co roku 22 kwietnia, miliony ludzi na całym świecie obchodzą Międzynarodowy Dzień Ziemi.

Idea troski o naszą planetę łączy jej mieszkańców niezależnie od narodowości, wieku czy zawodu. Święto to jest wspaniałą okazją, by nagłośnić zarówno globalne, jak i lokalne problemy środowiska, w którym żyjemy oraz domagać się odpowiednich działań. Obchody te mogą przybrać formę nudnej, statecznej akademii, na której padają jedynie banały o potrzebie ratowania Ziemi… Ale można inaczej, bardziej aktywnie. Dlatego w piątek 22.04. br., uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w akcji sprzątania Krakowa, do której zostaliśmy zaproszeni przez Stowarzyszenie Drwinka. Przypadł nam w udziale Park Kurdwanowski, fragment naszej „małej ojczyzny” w pobliżu szkoły. Nasze poczynania zostały udokumentowane w poniższej wideorelacji. 

 

 

 

Pamiętajmy, że każdy z nas jest mieszkańcem Ziemi i odpowiada za utrzymanie dobrostanu błękitnej planety!

Marta Gaś

Jeszcze więcej...

Dowiedz się więcej na temat Naszej Szkoły