Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego 2024 - relacja
2024-03-01

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego 2024 - relacja

W środę 28 lutego zorganizowaliśmy w naszej szkole obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

Mieliśmy okazję uczestniczyć w wielu ciekawych akcjach.

• W sali teatralnej odbył się (nie)Wielki Test o Języku Polskim.

Najwyższe miejsca zajęli:

I miejsce - Maja Zawadzka Dyrkacz (klasa 7b)

II miejsce - Ignacy Ozga (klasa 8b)

III miejsce - Marek Seremet (klasa 7a)

IV miejsce - Helena Kopydłowska (klasa 5b)

• Kilka klas uczestniczyło w lekcjach dramowych – sala teatralna przemieniła się na chwilę w prawdziwą kopalnię związków frazeologicznych. I choć niektórym szło jak z płatka, innym – jak z kamienia, to jednak wszyscy czekali jak kania dżdżu na swoją kolej.
  • Podczas przerw mogliśmy wziąć udział w kilku wyzwaniach językowych, które przygotowała dla nas klasa 6b. Rozkodowywaliśmy wyrazy, zgadywaliśmy związki frazeologiczne, a na sam koniec czekał na nas tytuł Mistrza Rymowania!
  • Odbył się także konkurs piękności! „Szelest”, „świergot” czy „szlachetnie”? Które polskie słowo jest najpiękniejsze? Wybór był na tyle trudny, że jury zdecydowało jednogłośnie – język polski jest najpiękniejszy!
Polonistki