KRAKOWSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY 2020
2020-10-07

KRAKOWSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY 2020

25 września 2020 r. na stadionie MOS Kraków - Wschód odbyło się uroczyste podsumowanie współzawodnictwa sportowego krakowskich szkół w roku szkolnym 2019/2020. Gala została przeprowadzona z zachowaniem bezpieczeństwa związanego z Covid- 19 na świeżym powietrzu.

Dzięki wspólnemu wysiłkowi nauczycieli Wychowania Fizycznego i ogromnej determinacji uczniów osiągnęliśmy sukces o którym jeszcze niedawno mogliśmy tylko pomarzyć. Uczestnicząc przez wiele lat zawsze osiągaliśmy wyniki w ścisłej czołówce krakowskich szkół, rok 2019/2020 przyniósł ogromny sukces ponieważ:

NASZA SZKOŁA WYGRAŁA KRAKOWSKĄ OLIMPIADĘ MŁODZIEŻY W KATEGORII IGRZYSKA MŁODZEŻY SZKOLNEJ W KLASACH 7-8  JJJ

Jeszcze nigdy w historii KOM nie zdarzyło się aby szkoła wygrała z tak olbrzymią przewagą nad drugą szkoła w klasyfikacji współzawodnictwa ( SP 164 – 146,6 pkt. SP 162 – 73,2 pkt. ) warto dodać, iż wynik końcowy jest podsumowaniem zmagań dziewcząt i chłopców w 17 konkurencjach sportowych (koszykówka, piłka siatkowa, piłka ręczna, sztafetowe biegi przełajowe, indywidualne biegi przełajowe, szkolna indywidualna liga L.A, pływanie indywidualne, pływanie sztafetowe, tenis stołowy – indywidualny i drużynowy, badminton indywidualny i drużynowy, szachy, narciarstwo alpejskie indywidualne i drużynowe, snowboard)

W rywalizacji brało udział 92 szkoły podstawowe z Krakowa. Wynik końcowy był sumą punktów zebranych za miejsca osiągane w poszczególnych konkurencjach.

Klasyfikacja odbywała się również w kategorii dziewcząt i chłopców i również w tym współzawodnictwie w obu kategoriach jesteśmy:

JESTESMY NAJLEPSI W KRAKOWIE J 

 

Szczegóły na stronie: kom.kraków.pl

Nasze najlepsze wyniki:

Sztafetowe biegi przełajowe – dziewczęta II miejsce, chłopcy IV

Wojewódzkie biegi przełajowe – VII miejsce dziewczęta

Szachy drużynowo – chłopcy II miejsce

Tenis stołowy drużynowy -  III miejsce dziewczęta

Badminton drużynowy – II miejsce chłopcy

Koszykówka – II miejsce chłopcy

Narciarstwo alpejskie – II miejsce dziewczęta

Snowboard – II miejsce chłopcy

 

Ogromne gratulacje dla wszystkich uczniów, którzy zdobyli medale oraz wysokie miejsca, podziękowania również dla naszych absolwentów bez których nie udało by się osiągnąć tak wspaniałego wyniku. Dziękujemy również tym, którzy rywalizowali w naszych zawodach szkolnych.

Ze sportowym pozdrowieniem

Nauczyciele WF :)

Jeszcze więcej...

Dowiedz się więcej na temat Naszej Szkoły