Konkursy Informatyczne 2020/2021
2020-10-21

Konkursy Informatyczne 2020/2021

Zachęcamy do udziału w konkursach.

1. Olimpiada Informatyczna Juniorów. Szczegóły na >>stronie<<
Test 7 listopada (sobota) godz. 18:00. Uczestnik konkursu musi wcześniej założyć >>konto<<

2. Międzynarodowy Konkurs Informatyczny „Bóbr” dla klas 1-8 - konkurs bezpłatny!
Szczegółowe informacje na >>stronie<<

• 10 listopada (wtorek) - Junior - klasy 7-8 (godz. 12:00 - 13:00)
  • 12 listopada (czwartek) - Benjamin - klasy 4-6 (godz. 12:00 - 13:00)
  • 13 listopada (piątek) - Skrzat - klasy 1-3 (godz. 12:00 - 13:00)

3. Kuratoryjny Konkurs Tematyczny "Od algorytmu do programu" - konkurs bezpłatny! Szczegółowe informacje na >>stronie<<

• etap szkolny 17 listopada godz. 13:00

4. Ogólnopolski Konkurs "Orzeł Informatyczny" dla klas 2-8 - konkurs płatny! Płatność za konkurs przy zapisie: 10 zł.

• konkurs odbędzie się 19 listopada - forma konkursu: test z 21 pytań

Zgłoszenia chętnych do udziału w powyższych konkursach u nauczyciela informatyki do 31 października 2020 r.

5. Ogólnopolski Konkurs GEEK – Gry Eksperymentalne Edukacyjne Komputerowe (proszę o zgłaszanie zespołów od 2 do 5 uczniów) - szczegóły na >>stronie<<
Intencją Konkursu jest uatrakcyjnienie procesu nauczania poprzez włączenie uczniów do tworzenia pomocy naukowych w postaci Gier Edukacyjnych na potrzeby innych przedmiotów. Przedmioty takie jak język polski, historia, chemia, biologia, matematyka, fizyka i pozostałe, mogą wiele zyskać na atrakcyjności poprzez włączenie Gier Edukacyjnych do ich nauczania. Od zespołów konkursowych oczekujemy pomysłów na ciekawe gry lub ich scenariusze. Chcemy aby nauka była przyjemna, emocjonująca i fascynująca. Promujemy naukę poprzez zabawę. Udział w Konkursie GEEK uruchamia wyobraźnię i uczy interdyscyplinarnej pracy zespołowej z wykorzystaniem informatyki.
Zgłoszenia do końca listopada.

Małgorzata Handzel i Natalia Wyżycka