KONKURS O PATRONCE SZKOŁY
2017-11-16

KONKURS O PATRONCE SZKOŁY

KONKURS O PATRONCE SZKOŁY BŁ. FRANCISZCE SIEDLISKIEJ – MARII OD PANA JEZUSA DOBREGO PASTERZA

• Czas trwania konkursu od 6 do 17 listopada 2017 r.
  • Każdego dnia (od 6 listopada) będzie umieszczane jedno pytanie na stronie internetowej naszej szkoły.
  • Będzie10 pytań, które będą się pojawiać od poniedziałku do piątku.
  • Na pytania konkursowe może (wskazane) odpowiadać cała rodzina.
  • W udzieleniu odpowiedzi może pomóc książka pt. "Franciszka Siedlisk" A. Riccardiego, która znajduje się w szkolnej bibliotece.
  • Karta odpowiedzi znajduje się w poniższym linku.
  • Wypełnioną kartę odpowiedzi należy złożyć 20 lub 21 listopada na holu szkoły.
  • Przewidziane są atrakcyjne nagrody dla całej rodziny.
>>>Karta odpowiedzi<<<

6 listopada, Pytanie 1: Jak miał na imię ojciec Franciszki Siedliskiej?

7 listopada, Pytanie 2: Na jakie dolegliwości w dzieciństwie cierpiała mała Frania?

8 listopada, Pytanie 3: Jak nazywał się dziadek Frani i jaką pełnił funkcję?

9 listopada, Pytanie 4: Gdzie przebywała Franciszka z matką w 1861 roku?

10 listopada, Pytanie 5: Jak miał na imię zakonnik, który przygotował Franciszkę do Pierwszej Komunii Świętej?

13 listopada, Pytanie 6: Kto spoza rodziny przyczynił się do nawrócenia ojca Franciszki?

14 listopada, Pytanie 7: Gdzie zmarł ojciec Franciszki?

15 listopada, Pytanie 8: U którego papieża była Franciszka na swojej pierwszej audiencji?

16 listopada, Pytanie 9: Przy jakiej ulicy w Krakowie powstał pierwszy dom nazaretanek?

17 listopada, Pytanie 10: : Kto został cudownie uzdrowiony za wstawiennictwem bł. Franciszki Siedliskiej?

s.Inez, s. Agata