Kartka z dziennika podróżnika z Rodzinnym Kołem Turystycznym
2016-05-05

Kartka z dziennika podróżnika z Rodzinnym Kołem Turystycznym

2 kwietnia 2016 r. Sobota - Krokusy w Dolinie Chochołowskiej (zielonym szlakiem)
23 kwietnia 2016 r. Sobota - Hala Krupowa (z Sidziny Wielka Polana czarnym szlakiem, przez Policę szlakiem niebieskim ;) do Sidziny Wielka Polana)

2 kwietnia 2016 r. Sobota

Miejsce: Krokusy w Dolinie Chochołowskiej (zielonym szlakiem)

Uczestnicy: 24 osoby + 1 pies

Pogoda: Słonecznie, temp. ok. 10 st.C

Czas trwania: 8 godz ± 2 godz.

Opis: Wycieczka b.udana. Fioletowych krokusów miliony i kilka białych. Schronisko i trasa pełna ludzi, ale w niedziele podobno było jeszcze gorzej. Droga dobra, w jednym fragmencie b.oblodzona. Widoki zaśnieżonych gór - nieziemskie.

23 kwietnia 2016 r. Sobota

Miejsce: Hala Krupowa (z Sidziny Wielka Polana czarnym szlakiem, przez Policę szlakiem niebieskim ;) do Sidziny Wielka Polana)

Uczestnicy: 14 osób

Pogoda: Słonecznie z lekkim zachmurzeniem, temp. ok.15 st.C

Czas trwania: 6,5 godz.

Opis: Wycieczka b.udana. Sprawdzono czy zakwitły krzaczki z borówkami. Droga najpierw z ostrym podejściem, potem zejście dość łagodne drogami leśnymi. Ludzi mało.I przepiękny widok na całą panoramę Tatr, pasmo babiogórskie i Vatry Słowackie - małe i duże. Przyroda okazała się łaskawa i pokazała swoje skarby (jaszczurka, sarna, krokusy, kaczeńce, zawilce, fiołki itd.)

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wędrówek w galerii i do wspólnego wędrowania z nami. Kolejne wyjście 14 maja.

Agnieszka Sośnicka, s. Justyna