Jesienna wycieczka kl. 2b i 3a
2021-10-22

Jesienna wycieczka kl. 2b i 3a

11 października klasy 2b i 3a były na jesiennej wycieczce, na Zaczarowanym Wzgórzu. Ośrodek znajduje się w otoczeniu zielonych łąk z cudowną panoramą na Pogórze Wielickie i Beskid Wyspowy.

Dzieci w bliskości  gór, przy słonecznej pogodzie miały możliwość przez zabawę i doświadczenie poznać wiele ciekawostek o ziemniaku. Słuchały historii: skąd pochodzi?, Jak się go uprawia?, kto go do Polski przywiózł?. Poznawały a także utrwalały sobie inne nazwy ziemniaków: pyzy,  grule, brambory, kartofle. W przerwie dzieci przygotowywały ziemniaki na frytki i degustując frytki i chipsy porównywały smaki, co lepsze?

Nie brakowało też zabaw i gier zręcznościowych: rzut ziemniaka do kosza, slalom ziemniaka z górki, zabaw chustą animacyjną z pomocą ziemniaków i wiele innych.

W „ Wiejskim mini – zoo” spotkaliśmy ciekawskie kozy, owce, kury, kaczki i indyki. Wszystkie zwierzęta czekały na dobry kęs i pieszczoty. Dzieci mogły same doić krowę, która stała bez ruchu obserwując nasze umiejętności  ;)

Nie zabrakło też trudnych warunków w lesie i naszych wysiłków aby rozpalić ognisko bez zapałek. Po ciepłym poczęstunku opiekanymi ziemniaczkami i kiełbaską grillowaną nie zabrakło przyjemności największej - przejażdżki pod okiem instruktora i widoków z końskiego grzbietu.

Rodzicom dziękujemy za możliwość skorzystania z takiej lekcji i odpoczynku na łonie przyrody w atmosferze „Złotej, polskiej jesieni”.

s. Weronika