Aktualności

Wydarzenia z życia szkoły

JASEŁKA U HRABINY
2018-01-03

JASEŁKA U HRABINY

Wspomnienie narodzin Jezusa, chwili, w której Bóg pojawił się na świecie jako człowiek, jako małe, bezbronne dziecko, sprawia, że serca nasze łagodnieją, kruszeją, miękną i stają się wrażliwe jak serca dzieci. Gdy zbliża się wigilia Bożego Narodzenia stajemy się cieplejsi, milsi, odczuwamy potrzebę wyciszenia, przytulenia do bliskich nam ludzi, zapomnienia i wybaczenia wszystkich trudnych chwil. W czasie tym, jak w żadnym innym w roku, jesteśmy wrażliwsi na ludzi ubogich, samotnych, boleśnie doświadczonych przez życie. Coraz więcej ludzi doświadcza tej niezwykłej przemiany serca w Boże Narodzenie. Człowiek wciąż pragnie miłości. Chce tą miłością się dzielić…

Czy Jezus narodzi się w zimnym sercu hrabiny?

Spektakl "Jasełka u hrabiny" w wykonaniu nauczycieli naszej szkoły, to opowieść o przemianie, jakiej może doświadczyć każdy człowiek podczas Bożego Narodzenia. Tytułowa "hrabina" to zgorzkniała arystokratka
o kamiennym sercu, nie mająca litości dla ludzi i nie znosząca atmosfery świąt. Za sprawą nowej służącej, która rozpoczyna pracę w jej domu, dokonuje się Bożonarodzeniowy cud - hrabina przechodzi przemianę
i odzyskuje radość życia.

s. Aneta Szot

Jeszcze więcej...

Dowiedz się więcej na temat Naszej Szkoły