Aktualności

Wydarzenia z życia szkoły

Jasełka na krakowskim rynku kl. 2a
2018-02-09

Jasełka na krakowskim rynku kl. 2a

Jak przystało na Kraków, Cud Betlejemskiej Nocy dokonał się na rynku. Prowadzącym wszystkich na spotkanie z Nowonarodzonym Jezusem był malarz Stanisław, dzielnie towarzyszył mu rozbrykany młody smok wawelski i zmartwiony jego beztroską kucharz Bartolini oraz jego kuchcik. Do szopki, oprócz Józefa, Maryi i aniołów zdążali też krakowiacy i krakowianki, Lajkonik, kwiaciarki krakowskie i gołębie, niosąc Dzieciątku swoje dary.

Było pięknie, świątecznie i rodzinnie, bo na jasełka zaproszeni zostali Przede wszystkim nasi Dziadkowie i Babcie, rodzice i wielu innych gości. To wspaniałe widowisko w wykonaniu małych aktorów, ubarwiły także pastorałki wyśpiewane przez Maryję, Anioły i innych bohaterów jasełek. Mamy nadzieje, że za rok w tym samym gronie, ku wielkiej radości, znowu Dziecię Boże wśród nas zagości.

"Gwiazda Betlejemska jasny promień rzuca,
Niech odejdzie z życia to, co Was Zasmuca.
Do pasterskiej szopy dziwny gość przychodzi,
Radujmy się wszyscy, Bóg nam się narodził.
Radość niech panuje w całym ludzkim rodzie,
Bóg raz jeden w życiu, na ten świat przychodzi.
By odkupić winy wszystkich ludzi świata,
By bliskich pojednać, a nawet pobratać.
Niech radość ogromna rozświetli Wam lica,
Łamiąc się opłatkiem jak każe nam zwyczaj.
W tym akcie składajcie, najlepsze życzenia,
Niech to, co nas cieszy, nigdy się nie zmienia."

>>>Zapraszamy do galerii<<<

s. Aneta Szot

Jeszcze więcej...

Dowiedz się więcej na temat Naszej Szkoły