Aktualności

Wydarzenia z życia szkoły

Geografia w praktyce
2021-07-07

Geografia w praktyce

W środę 16. 06. 2021 r., w klasie 5 b, odbyła się lekcja geografii z udziałem państwa Salamagów, którzy są geodetami.

Zajęcia zostały podzielone na dwie części: kameralną w klasie i terenową. Podczas zajęć kameralnych uczniowie zapoznali się z pracą geodety oraz dowiedzieli się do czego mogą się przydać umiejętności geograficzne. Nauczyli się prawidłowo posługiwać pionem, szlaufwagą, poziomicą i taśmą mierniczą. Zapoznali się też z mapami topograficznymi terenu naszej szkoły oraz dokonali pomiarów i obliczeń na ich podstawie. W części terenowej, uczniowie pod okiem naszych gości, mieli okazję zaktualizować otrzymane mapy topograficzne. Dokonując pomiarów przy pomocy taśmy mierniczej, zweryfikowali swoje pomiary i obliczenia wykonane na podstawie mapy.

Serdecznie dziękujemy naszym gościom za ciekawą lekcję.

Marta Gaś

Jeszcze więcej...

Dowiedz się więcej na temat Naszej Szkoły