Fundacja GoodNetwork, Rozmawiasz- Pomagasz
2020-12-11

Fundacja GoodNetwork, Rozmawiasz- Pomagasz

10 grudnia w klasie 3a odbyła się niezwykła lekcja j. angielskiego dzięki współpracy z Fundacją GoodNetwork, Rozmawiasz- Pomagasz.

Uczniowie poznali cząstkę Bliskiego Wschodu i kraj, jakim jest Syria.
Niezwykle bogate kulturowo i cywilizacyjnie miejsce dla ludzi wielu wyznań i tradycji.
Kraj świątyń, bazarów, uliczek i zaułków, których nie ma… Pozostała pamięć.
Kraj dotknięty straszną tragedią, jaką jest wojna i zagłada.
To dzieje się tu i teraz, na naszych oczach….

Naszym niezwykłym gościem była Pani Roua Abdullach pochodząca z syryjskiego miasteczka Tartus.
Dowidzieliśmy się na temat tradycji bożonarodzeniowych w Syrii. Uczniowie mieli możliwość porozmawiać na interesujące ich tematy. Głównie pytali o to, jak wygląda sytuacja dzieci w Syrii, czy chodzą do szkoły, w jaki sposób się uczą, jak spedzają czas wolny, czy mają jakieś przyjemności i czas na zabawę.

Bardzo dziękujemy uczniom za aktywny udział w tej lekcji i mamy nadzieję, że to wydarzenie sprawi, iż nie pozostaniemy obojętni wobec krzywd, które dzieją się na świecie.

Pani Roua napisała również >>list<< , w którym opisuje, jak aktualnie wygląda życie codzienne i sytuacja ekonomiczna i społeczna w Syrii.

Jeśli ktoś z Państwa zechciałby wesprzeć mieszkańców Syrii to można to zrobić przelewając datek na konto Rady Rodziców z dopiskiem SYRIA.

Koordynatorki programu.

Wiktoria Smaluch, Elżbieta Sroka