Aktualności

Wydarzenia z życia szkoły

Festiwale kolęd i pastorałek - Antoni Sroka
2024-01-31

Festiwale kolęd i pastorałek - Antoni Sroka

Ostatnie 2 weekendy to był bardzo pracowity ale i owocny czas dla ucznia naszej szkoły Antoniego Sroki. Antek brał u dział w kilku festiwalach kolęd i pastorałek i trzeba powiedzieć, że spisał się tam wyśmienicie.

Może przytoczę tutaj wyniki jury.

I tak: 21 stycznia w Zatorze – decyzją jury Antek został laureatem 1-szego miejsca w kategorii klas IV – VI w XV Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Zatorze.

 

 

Niespełna tydzień później, Antek wystąpił w CkiS w Brzeźnicy w konkursie pod nazwą "Leć kolędo w świat". I tu decyzją jury został uhonorowany nagrodą Grand Prix festiwalu w kategorii klas 4 – 6.

W ostatnią niedzielę, 28 stycznia Antoni brał udział w XVII edycji Dziecięcego i Młodzieżowego Festiwalu Kolędowego „Kolęda, Hej!" w Szczucinie.

We wstępnych eliminacjach w kategorii klas 4 -6 wzięło udział 31 osób spośród których wyłoniono finałową 6-kę. I tu w tym doborowym gronie najlepszy okazał się … Antoni Sroka. Gratulujemy!

Z tego ostatniego festiwalu możemy zobaczyć fragment relacji (występ Antka, odbór nagrody) prowadzonej przez telewizja TARNOWSKA.TV i usłyszeć też fragment wywiadu, którego uczestnicy festiwalu udzielili reporterce radia Dobra Nowina (jeżeli uważnie przesłuchacie go do końca – dowiecie się co powiedział Antek).

Jeszcze raz gratulujemy!

Wojciech Sroka

Jeszcze więcej...

Dowiedz się więcej na temat Naszej Szkoły