Dzień św. Patryka 2022
2022-03-17

Dzień św. Patryka 2022

W naszej szkole z okazji Dnia św. Patryka odbędzie się kilka wydarzeń mających na celu przybliżenie kultury Irlandii.
Link do quiz'u

Na >>plakacie<< należy kliknąć na obrazki, by uzyskać więcej informacji. (Lub wybrać szare kółko z kciukiem w prawym górnym rogu, wtedy pokażą się elementy interaktywne, pod którymi kryją się szczegółowe informacje).

Regulamin konkursu na plakat o tematyce irlandzkiej

1. Organizatorami konkursu są nauczycielki geografii i języka angielskiego.
  2. Cele konkursu to:
  • przybliżenie wszechstronnej wiedzy o Irlandii
  • rozwijanie talentów plastycznych
  • umożliwienie uczniom zaprezentowania swojej wiedzy i zdolności
  • wzmacnianie postawy zrozumienia i akceptacji dla różnorodności kulturowej, a pośrednio wzmacnianie świadomości własnej tradycji i odrębności kultury
  1. Konkurs adresowany jest do uczniów klas IV-VIII naszej szkoły.
  2. Aby wziąć udział w konkursie, należy do dnia 14 marca przygotować plakat w formacie A3 lub A2 na jeden z poniższych tematów:
  • Atrakcje turystyczne Irlandii
  • Taniec i muzyka w Irlandii
  • Przyroda Irlandii: parki narodowe, charakterystyczne gatunki roślin i zwierząt
  • Irlandia - wyspa legend i mitów
  • Literatura irlandzka
  • Kamienie milowe w historii Irlandii
  1. Plakaty będą eksponowane na terenie szkoły
  2. Wykonawcy plakatów mogą liczyć na pozytywne oceny z geografii i języka angielskiego.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w dniu 21 marca. Autorzy najlepszych prac otrzymają nagrody rzeczowe.

Poniżej przedstawiamy kilka linków do stron poświęconych tematyce irlandzkiej - będą przydatne przy tworzeniu plakatów (termin przedłużony do wtorku 15 marca!) oraz przy rozwiązywaniu quizu (w dniu Patryka)!

Agata Kasprowicz-Kubala