Dzień Nauczyciela 2017
2017-11-06

Dzień Nauczyciela 2017

Na niebie jasne świeci słońce, na dworze jesień w krasie swej. Październik złotem dziś powitał Nauczyciela Dzień. Kochani, drodzy Nauczyciele, bardzo prosimy byście dziś o wszystkich troskach i kłopotach zapomnieli choć na kilka chwil”.

O tym, że uczniowie potrafią zaskakiwać przygotowując miłe niespodzianki najlepiej wiedzą nauczyciele z naszej szkoły. W Dniu Edukacji Narodowej, powszechnie znanym jako Dzień Nauczyciela takich miłych akcentów w szkole było wiele. Galowe stroje, symboliczne róże w uczniowskich dłoniach zwiastowały atmosferę szkolnego święta. Od rana pachniało w szkole wyjątkowym nastrojem, w jaki wprowadzili grono pedagogiczne prowadzący spotkania - uczniowie klas drugich i trzecich szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych.

Życzenia też nie były banalne: entuzjazmu w przekazywaniu wiedzy, zrozumienia w oczach uczniów oraz satysfakcji w odkrywaniu nowych obszarów codziennej pracy Nauczyciela...  Z tych słów jasno wynika, iż uczniowie doskonale rozumieją w czym tkwi istota nauczycielskiej  profesji. Wszyscy zgodnie przyznali, że mimo tego, iż uczniowie i nauczyciele to: " dwa przeciwne bieguny, pokolenia odbierające na innych falach, to jednak dobrze przygotowują do życia..." Jak się okazuje humorystyczne scenki, dowcipne dialogi nie wykluczają szacunku do pracy nauczyciela i szczerego przekonania uczniów, że: " Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić..."

Dziś jest Dzień Nauczyciela!

Czas radości i wesela!

Dziś składają Wam uczniowie życzeń moc w wiązanej mowie!

- Niech Wam los łaskawy sprzyja!

- Niech Was szczęście nie omija!

- Niechaj głupstwa Was nie smucą!

- Niech Wam gwiazdy do snu nucą!

- Niechaj świat się do Was śmieje!

- Niech wiatr w oczy Wam nie wieje!

- Niechaj Was omija grypka!

- Wiernie służy złota rybka!

- Mądrych uczniów cne gromady wygrywają olimpiady!

- Niech pedagogiczne ciało ku sukcesom kroczy śmiało!

- A pedagogiczna dusza niech umysły nam porusza!

- Czerpcie z rogu obfitości całe fury cierpliwości, aby znosić bez paniki nasze psoty i wybryki!

- Tego dziś w wiązanej mowie wszyscy życzą Wam uczniowie!

s. Aneta