Aktualności

Wydarzenia z życia szkoły

Dzień Klasyków Wiedeńskich - wyniki
2018-05-30

Dzień Klasyków Wiedeńskich - wyniki

W języku niemieckim możemy porozumiewać się w różnych krajach. W tym roku w ramach nauki o kulturze krajów niemieckojęzycznych przenieśliśmy się do Austrii z jej niezwykle bogatym światem muzyki.

17. maja 2018 szkoła przeniosła się do czasów Haydna, Mozarta i Beethovena. Uczniowie przebrani w stroje z epoki mieli możliwość uczestniczenia w nauce walców i degustacji deserów kuchni austriackiej. Uczniowie uczący się języka niemieckiego przygotowali przepisy po niemiecku i przynieśli wspaniałe ciasta, których można było skosztować po tańcach w sali teatralnej.

Klasy 1-3 brały udział w nauce walca prowadzonej przez tancerzy z naszej szkoły: Antoniego Gramatykę, Emilię Małysę, Adama Małysę oraz Macieja Stanka. Oprócz pięknych tańców zaprezentowali oni również talent pedagogiczny. Uczniowie starszych klas oprócz możliwości tańca na przerwach wzięli również udział w międzyklasowych konkursach: Wiedzy o klasykach wiedeńskich - w formie quizu na tabletach oraz "Jaka to melodia?" z utworami wymienionych kompozytorów.

>>>Wyniki konkursów<<<

Po południu spotkaliśmy się na Wieczorze Wiedeńskim. Mieliśmy przyjemność posłuchać koncertu naszych uczniów, którzy doskonalą swoje umiejętności w Towarzystwie Muzycznym. Zaprezentowali oni walce na skrzypcach, pianinie i gitarze. Ponadto uczestniczyliśmy w pokazach tańca przygotowanych przez uczniów naszej szkoły, podziwialiśmy wystawę prac plastycznych inspirowanych twórczością austriackiego twórcy Fridensreicha Hundertwassera oraz kosztowaliśmy kawy i sernika w wiedeńskiej kawiarence.

Pragniemy podziękować wszystkim uczniom, którzy w różny sposób i licznie włączyli się we wspólne świętowanie, panu Marcinowi Proszkiewiczowi za pomoc w obsłudze tabletów oraz Samorządowi Uczniowskiemu oraz uczniom z klasy 2B gimnazjum pod opieką pani Elżbiety Sroki za umilanie czasu muzyką poważną podczas przerw oraz obsługę wiedeńskiej kawiarenki.

Joanna Przybyłowska, Joanna Dywan, Ewa Daczkowska

Jeszcze więcej...

Dowiedz się więcej na temat Naszej Szkoły