Dzień Języków Obcych 2018 - wyniki
2018-10-09

Dzień Języków Obcych 2018 - wyniki

Podczas tegorocznego Dnia Języków Obcych uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje zdolności językowe, wiedzę i bajkowe stroje oraz przekonać się dlaczego warto uczyć się języków obcych!

Uczniowie klas 1-3 pokazali swoje zdolności plastyczne oraz posłuchali bajek w języku angielskim, czytanych przez starszych kolegów. Uczniowie z klas 8b i 3 Gimnazjum wcielili się w postaci z bajek (o Szewczyku, Myszkach z miasta i ze wsi oraz Alladynie), zadawali dzieciom pytania sprawdzające zrozumienie, wyjaśniali oraz uczyli nowych słówek. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści, powtarzały nowe słowa i odpowiadały na pytania. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie!

Uczniowie klas 4-8 i Gimnazjum spróbowali swoich sił w konkursie filmowym, graficznym, muzycznym, na najlepsze przebranie oraz w interaktywnym quizie z wiedzy o krajach anglo-, francusko- i niemieckojęzycznych. Podczas spotkania w sali teatralnej uczniowie klas 4-8 oglądali nagrodzone filmy, grafiki, prezentowali stroje oraz zmierzyli się z quizem wiedzy na komórkach i tabletach.

Gimnazjalistów odwiedził Nick Clowes - jeden z prowadzących warsztaty i zajęcia z ramienia firmy NaukaBezGranic.

Przedstawił swoją opowieść o Brytyjskim Imperium, ilustrując ją bardzo dobrze przygotowaną prezentacją multimedialną, pełną ciekawych animacji oraz adekwatnie i przejrzyście obrazującą przekazywane treści słowne.

W prezentacji była mowa o tym, czym jest imperium i jakie imperia znała historia; jak powstało imperium brytyjskie i jak się rozwijało oraz na czym polegały relacje handlowe Brytanii z poszczególnymi koloniami.

Prezentacja podawała rzetelną wiedzę, a także mnóstwo ciekawostek, które z pewnością wzbogaciły wiedze uczestników. Nie brakowało w niej też interakcji z odbiorcami, angażowania ich do myślenia i włączania własnej oceny.

WYNIKI KONKURSÓW:

Konkurs plastyczny klas 1-3: " My favourite fairy tale"

1 miejsce:

Sara Musiał  1a , Karol Satora 1b, Urszula Kopydłowska 2a, Zuzanna Wypiór 2a, Karolina Cichy 3b

2 miejsce:

Maksymilian Hajduk 1a, Gabriela Kądzioła  1a, Antoni Świątek 2b

3 miejsce:

Zofia Broniewska 1b Alicja Kościelniak 1b, Jeremi Pabian 2a, Maria Borkowska 2b, Luiza Sajdak 2a, Maja Salamaga 3b

Nagroda specjalna za pracę plastyczną i przebranie Mary Poppins otrzymuje Magdalena Bilińska z klasy 3a

Quiz w klasach 4-6:

I miejsce: Grzegorz Bartecki, Małgorzata Musiał, Michał Sałakowski 5a

II miejsce: Aleksandra Depukat, Maria Szul, Antoni Wyrwiński 5b

III miejsce: Hanna Łach, Zofia Męcner, Maria Mus 6b

Quiz w klasach 7-8:

I miejsce: Gabrysia Uchwat i Ula Wójtowicz 8a

II miejsce: Michał Zapiór 7a

III miejsce: Maciej Szybiński i Filip Hołuj 7b

wyróżnienie: Jakub Połeć 8a

Konkurs filmowy:

I miejsce: Franciszek Ślaskowicz 4a

II miejsce: Maja Grzybowska, Maria Dyl, Karolinja Wójtowicz 4b

III miejsce: Antoni Wyrwiński, Adam Grzybowski, Franciszek Pogorzelski, Mieszko Kubala 5b

Klasy 7 - Gimnazjum

I miejsce: Tomasz Niezgoda, Staszek Ozga 3A

II miejsce: Dominik Barański 6b, Bartłomiej Barański 8b

III miejsce: Monika Czopik, Amelia Mikulska, Emilia Sośnik, Urszula Wójtowicz 8a

Wyróżnienia w konkursie muzycznym:

Tomasz Niezgoda 3a, Gabrysia Nowak 3a, Wiktor Szydłowski 3a, Jakub Malik 3b, Wiktor Musiał 6a

Konkurs graficzny PicCollage:

Język niemiecki:

I miejsce: Hanna Łach 6b

II miejsce: Leon Kowalski 6a

III miejsce: Emilia Proszkiewicz 5a

Język francuski:

I miejsce: Aleksandra Depukat 5b

Klasy 7-Gimnazjum

Język niemiecki:

I miejsce: Maria Ziarkowska 8b

II miejsce: Mikołaj Lechowicz 7b

III miejsce: Krzysztof Ryskala 8b

Język francuski:

I miejsce: Michał Pytko 7a

Wyróżnienia w konkursie na najlepsze przebranie:

Ada Książkiewicz 8b, Gabrysia Liszka 8b, Ala Adamska 8b, Ula Wójtowicz 8a, Gabrysia Uchwat 8a, Konstancja Kozińska 8a, Martyna Ożóg 5b, Marysia Szul 5b, Zosia Przybyłowska 4a, Martyna Wilczyńska 4a, Weronika Wlezień 4a, Ida Powązka 4b

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Zespół Nauczycieli Języków Obcych