Dzień Bezpiecznego Internetu 2017
2017-02-12

Dzień Bezpiecznego Internetu 2017

W tym roku nasza szkoła włączy swoja inicjatywę w obchody DBI, który ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.

W tym roku DBI obchodzimy pod hasłem "Razem zmieniamy internet na lepsze". Podczas tej 13. Edycji organizatorzy chcą zwrócić uwagę na rolę każdego użytkownika internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Podczas obchodów DBI szczególnie podkreślony zostanie potencjał internetu, który dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki.
  1. Inicjatywa w szkole będzie realizowana od 13.02.2017r. do 17.03.2017r. We wszystkich klasach odbędą się zajęcia lekcyjne dotyczące bezpieczeństwa w sieci oraz właściwych postaw i reakcji na grożące niebezpieczeństwo. Lekcje te będą realizowane na zajęciach komputerowych lub godzinie wychowawczej, gdzie uczniowie wezmą udział w pogadankach oraz obejrzą filmy i bajki jak również zagrają w gry o tej tematyce.
  2. Na zadanie domowe uczniowie zalogują się do platformy e-learningowej http://www.edu.fdds.pl/ w celuodbycia kursów on-line dla dzieci i młodzieży o bezpieczeństwie (kursy wybrane przez nauczycieli informatyki).

Kl. 1-3: "Poznaj bezpieczny internet."

Kl. 4: "Bezpieczna przygoda z internetem."

Kl. 5-6 oraz 1 gim: "Gdzie jest Mimi"

Kl. 2-3 gim: "Znajomi-Nieznajomi.pl"
  3. Odbędzie się również konkurs graficzny dla klas 1-6 szkoły podstawowej oraz 1-3 gimnazjum na plakat. Plakat wykonany w dowolnym edytorze grafiki w formacie A3 i przesłany do 28 lutego do p. Agnieszki Dudek na adres:
    agnieszkadudek@szkolanazaret.pl

4. Temat: "Razem zmieniamy internet na lepsze".
  5. W klasach lekcyjnych zostaną przygotowane gazetki ścienne na tematy związane z bezpieczeństwem w sieci.
  6. Wspólne oglądanie filmu "Lo i stało się. Zaduma nad światem w sieci".

Agnieszka Dudek | Marcin Proszkiewicz | Monika Książkiewicz | Edyta Ligas