2019-06-28

"DZIECI DZIECIOM" SZKOLNY FESTYN RODZINNY 2019

1 czerwca na stadionie KS Orzeł, na Piaskach Wielkich odbył się niebywały i niepowtarzalny festyn, którego najważniejszymi odbiorcami były dzieci oraz ich rodzice, rodzeństwo – jednym słowem całe rodziny.

Śmiech, rozradowanie, podekscytowanie, zachwyt, przygoda, wrzawa to tylko cześć tego czego mama i tata ze swoimi pociechami mogli doświadczyć podczas niezwykłego Szkolnego Festynu Rodzinnego zorganizowanego przez Radę Rodziców naszej szkoły pod hasłem "DZIECI DZIECIOM". Wspólna zabawa, przygoda oraz radość dla tych mniejszych i trochę większych była zagwarantowana od samego początku.

Nasz Szkolny Festyn Rodzinny wzbudził wśród uczestników chęć do wspólnej i niezapomnianej zabawy, dzięki której zapracowani rodzice mogli dzielić się radością ze swoimi dziećmi oraz odkryli,
iż w głębi serca są jeszcze jak ich małe pociechy, które potrzebują ciepła i miłości. W planach festynu były nie tylko wielkie dmuchane zabawki, zjeżdżalnie, ścianki wspinaczkowe itp. ale także duża ilość gier
i konkursów. Dodatkowo wspólne tańce, zawody, wyścigi i wiele wiele innych wspaniałych atrakcji dla całej rodziny.
Na scenie odbyły się wokalne  i taneczne pokazy  dzieci. Wsparciem dla podniebienia były domowe wypieki, kawa i herbata, gofry, lody i kolorowa orzeźwiająca oranżada HELENA, można było posilić się kiełbaską,
a dzieci  częstowano watą cukrową i rozdawano im balony.

Festyn Rodzinny to nie tylko sama zabawa ale również okazja do wsparcia tych bardziej potrzebujących dzieci w ramach Fundacji "Sedeka", której podopiecznym jest Wojtek, brat naszej uczennicy.

Obudźmy Wojtka

Wojtek był zdrowym chłopcem ale w wieku 9 lat , w nocy z 8 na 9 kwietnia 2015 doznał wstrząsu anafilaktycznego. Dokładna przyczyna nie jest znana, ale był od urodzenia bardzo dużym alergikiem. Był reanimowany i ma niedowład czterokończynowy, nie mówi. Jego stan określany jest jako stan minimalnej świadomości. Wymaga pomocy we wszystkich czynnościach i opieki całodobowej. Od 4 lat od poniedziałku do piątku jest rehabilitowany po 2 h dziennie, czasem 3. Rehabilitacja z NFZ to 1,5 h w tygodniu. Wojtek wymaga codziennej rehabilitacji żeby zachować zakresy ruchu, zapobiegać przykurczom mięśni, osteoporozie, skrzywieniu kręgosłupa itp.

Dlatego też nie warto było tego dnia spędzić na zakupach, w domu przed telewizorem, czy
komputerem, ale odwiedzić i współuczestniczyć w wyjątkowym Festynie Rodzinnym oraz w naszej akcji charytatywnej.

Zapraszamy do >>>GALERII<< oraz na film:

s. Aneta