CodeWeek 2023
2023-11-27

CodeWeek 2023

W październiku nasza szkoła na zajęciach Informatyki włączyła się w obchody CodeWeek czyli społeczną, oddolną inicjatywę polegająca na organizacji różnego typu zajęć promujących naukę programowania.

W naszej szkole wszystkie klasy odbyły w różnej formie lekcje kodowania. Były to lekcje na platformie code.org, scratch.mit.edu, compute-it.toxicode.fr, programowanie w języku Python. Chętni uczniowie mieli możliwość wykonania dodatkowych zadań w domu i zarazić innych tą formą aktywności, pokazując, że ta akcja jest skierowana do wszystkich zainteresowanych – nie tylko profesjonalistów. Zachęcamy do nauki programowania również poza szkołą i wyznaczonymi akcjami, gdyż wiedza na ten temat jest potrzebna we współczesnym świecie, jest dla wszystkich i na różnych poziomach, a daje nam nowe umiejętności.

>>Plakat<<

Agnieszka Dudek Małgorzata Handzel