''Ceremonie królewskie'' - 6a na Wawelu
2024-01-31

''Ceremonie królewskie'' - 6a na Wawelu

W dniu 24 stycznia klasa VI a razem ze swoim wychowawcą oraz nauczycielką historii Panią Agnieszką Poraszką Światek, wybrała się na Wawel, by uczestniczyć w lekcji muzealnej zatytułowanej "Ceremonie królewskie".

Panowanie królewskie miało różne oblicza. Poza ucztami, turniejami i zabawami, każdy monarcha miał również obowiązki świeckie i sakralne. Życie regulowane było przez liczne ceremonie, o których dowiedzieliśmy się w trakcie tej lekcji. Panie przewodnik opowiedziały nam, jak przebiegał ślub, koronacja, chrzest, a także pogrzeb królewski. Słuchając tych niesamowitych opowieści, obserwując jednocześnie zabytki, będące świadkami tamtych ważnych wydarzeń, poczuliśmy się jak znamienici goście naszych władców.

Magdalena Przewłocka