BŁOGOSŁAWIONA NOC – REBEKA I MIRIAM
2019-02-14

BŁOGOSŁAWIONA NOC – REBEKA I MIRIAM

Jasełka klasy 3 „a”

Cud Bożego Narodzenia trwa nadal! Mówi nam o tym nie tylko wiara w Jezusa, który przychodzi do, ale także świąteczny wystój, kolędy oraz radosne i wzruszające wydarzenie, jakim były jasełka wystawione przez uczniów klasy 3a z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Na scenie pojawił się  Archanioł Gabriel zwiastujący Maryi nowinę o poczęciu i porodzeniu Syna. Józef i Maryja znaleźli schronienie w ubogiej  stajence Miriam i niewidomej Rebeki.Osioł i wół - obserwatorzy zdarzeń w stajence, przemówili ludzkim głosem, komentując podniosłe chwile, pasterze czuli się szczególnie wyróżnieni tym, że jako pierwsi zobaczyli Nowonarodzonego Króla. Najpiękniejszy był jednak cud uzdrowienia Rebeki, która odzyskała wzrok dzięki mocy Dzieciątka, oraz Miriam, która zobaczyła i uwierzyła jako ostania.

"Błogosławiona Betlejemska Noc" stała się radosnym i wzruszającym czasem doświadczenia prawdy, że każdy z nas ma w sobie coś z dziecka,  że każdy z nas potrzebuje drugiego człowieka, jego dobroci, miłości, wsparcia, że każdy z nas wyczekuje i tęskni za choćby najmniejszym cudem Miłości Bożej.

Zapraszamy do >>galerii<<
s. Aneta