Akademia z okazji 11 Listopada - Narodowego Święta Niepodległości
2023-11-13

Akademia z okazji 11 Listopada - Narodowego Święta Niepodległości

W piątek 10 listopada odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Święta Niepodległości.

Uroczystość była poświęcona Ojczyźnie w 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczennice i uczniowie przygotowali akademię, w której przedstawili ważność symboli narodowych. Przypomnieli również, że w swej historii Polska przechodziła różne koleje losu. Okresy wielkości i potęgi przeplatane były wojnami, niewolą i upadkiem.

Uczciliśmy ten dzień refleksją nad historią naszego kraju, ale i wdzięcznością i radością za otrzymaną wolność, wolność, która nie jest nam dana raz na zawsze. Trzeba nam o tym pamiętać, że "Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem - staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium". Józef Piłsudski.

Organizatorzy akademii: Dorota Dorynek, Kinga Wlezień