102 rocznica urodzin świętego Jana Pawła II
2022-05-24

102 rocznica urodzin świętego Jana Pawła II

W dniu 18 maja klasa 2a i klasa 3 b odpowiedziała na zaproszenie Stowarzyszenia Turystyczno-Edukacyjnego „Wstańcie, Chodźmy” do uczestniczenia we Mszy św. o godz. 10:00.

Uczniowie wraz z wychowawcami i opiekunami wyruszyli w pieszej pielgrzymce do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie, by uczcić 102 rocznicę urodzin świętego Jana Pawła II patrona Małopolski.
Po Mszy św. przewodnik zaprosił nas do zwiedzania Sakralnych obiektów Centrum św. JPII.
Radosnym zakończeniem pielgrzymki były kremówki papieskie, które przywieziono prosto z Wadowic.
To było piękne duchowe spotkanie ze św. Janem Pawłem II i jeszcze głębsze poznanie osoby Papieża Polaka. Powrót do szkoły odbył się też pieszo w pielgrzymkowym spacerze w radosnym, pełnym wrażeń nastroju.

s. Joanna Chrobak