Rekrutacja

Szkoła dobrze przemyślana

Rekrutacja
Zapraszamy do zapoznania się z zasadami rekrutacji do Szkoły Podstawowej nr 164 im. bł. Franciszki Siedliskiej w Krakowie.

ZASADY REKRUTACJI W ROKU SZKOLNYM 2019/2020
do Szkoły Podstawowej nr 164 im. bł. Franciszki Siedliskiej

ZASADY OGÓLNE

1. Szkoła prowadzi rekrutację w oparciu o powszechną zasadę dostępności. Rodzice i uczniowie i poprzez dobrowolny wybór szkoły katolickiej akceptują koncepcję wychowania i kształcenia głoszoną przez Kościół Katolicki.
  2. Termin rozpoczęcia rekrutacji oraz sposób składania wniosków zostaje ustalony każdorazowo w bieżącym roku szkolnym w kalendarium rekrutacyjnym.
  3. Zasady rekrutacji oraz kalendarium, a także formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie internetowej szkoły.
  4. Ostateczną listę uczniów przyjętych do szkoły ustala dyrektor szkoły i umieszcza ją na tablicy ogłoszeń.
  5. Dzieci przyjmuje się do klasy pierwszej po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego na wniosek rodziców/prawnych opiekunów. Wniosek składa się w sekretariacie szkoły.

WYMAGANE DOKUMENTY

1. Karta zgłoszenia
    • dokument poświadczający objęcie dziecka pieczą zastępczą.
  2. Opinię Księdza Proboszcza z parafii zamieszkania (tylko w przypadku dzieci, które nie mają rodzeństwa w tutejszej szkole).

KRYTERIA PRZYJĘCIA DO KLASY PIERWSZEJ

1. Rozmowa rekrutacyjna z kandydatem i jego obojgiem rodziców.
  2. Komisja rekrutacyjna w postępowaniu rekrutacyjnym bierze również pod uwagę kryteria ustalone przez Organ Prowadzący:
  • Wiek dziecka - pierwszeństwo w przyjęciu mają dzieci zobowiązane do rozpoczęcia w danym roku szkolnym obowiązku szkolnego,
  • dzieci posiadające rodzeństwo w Szkole Podstawowej nr 164 im. bł. Franciszki Siedliskiej w Krakowie,
  • dzieci pracowników Szkoły Podstawowej nr 164 im. bł. Franciszki Siedliskiej w Krakowie,
  • dzieci uczęszczające do Przedszkola Katolickiego.

ZASADY PRACY KOMISJI REKRUTACYJNEJ

1. Postępowanie rekrutacyjne przeprowadza komisja rekrutacyjna powołana przez dyrektora szkoły. Dyrektor wyznacza przewodniczącego komisji rekrutacyjnej.
  2. Do zadań komisji rekrutacyjnej należy rozpatrzenie zgłoszeń oraz ustalenie i przekazanie dyrektorowi listy kandydatów przyjętych.
  3. Wyniki postępowania rekrutacyjnego podaje dyrektor do publicznej wiadomości w formie listy dzieci przyjętych.
  4. W terminie 7 dni od dnia podania do publicznej wiadomości listy kandydatów rodzic / prawny opiekun kandydata może złożyć odwołanie do dyrektora szkoły.
  5. Dyrektor szkoły rozpatruje odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej w terminie 7 dni od dnia otrzymania odwołania.

HARMONOGRAM REKRUTACJI

• Od 28 stycznia do 1 lutego 2019 r. - składanie wypełnionej karty zgłoszenia w sekretariacie szkoły w sekretariacie w godzinach urzędowania sekretariatu,
  • 1 lutego 2019 r. do godz. 15.00 - ostatni dzień złożenia dokumentów,
  • 29 stycznia - 22 lutego 2019 r. - rozmowy rekrutacyjnej z kandydatem i jego obojgiem rodziców,
  • 28 lutego 2018 r. - ogłoszenie listy kandydatów przyjętych do klasy I na rok szkolny 2019/20, (lista umieszczona na tablicy ogłoszeń w holu, telefonicznie nie udzielamy informacji) ,
  • Czerwiec 2019 r. - zebranie z rodzicami (dokładna data zostanie podana pocztą elektroniczną w terminie późniejszym).

IV. Karta zgłoszenia dziecka