2015-10-08

2015-10-05

Europejski Dzień Języków

Dzień języków obcych

W dniu 24 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych.

Magdalena Domańska Przeczytaj całość
2015-09-28

Konkurs - Święty Jan Paweł II w moim sercu i pamięci

Jan Paweł II

Zapraszamy uczniów klas I – VI do wzięcia udziału w szkolnym konkursie literacko-plastycznym „Święty Jan Paweł II w moim sercu i pamięci”.

Ewa Kuboń Przeczytaj całość
2015-09-15

Kuratoryjny Konkurs Biblijny

Kuratoryjny konkurs biblijny

Zapraszamy uczniów klas IV – VI do wzięcia udziału w Kuratoryjnym Konkursie Biblijnym „Z Dobrą nowiną przez życie”.

s. Judyta Przeczytaj całość
2015-09-07

Europejski Dzień Języków - 24 września

Dzień języków obcych

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursach, które odbędną się w naszej Szkole 24 września, z okazji Dnia Języków. Oto zadady konkursów.

Nauczyciele Języków Obcych Przeczytaj całość
2014-10-08

Konkurs Krakowski Skarbiec cz.1

Konkurs - pytanie 1

Architektura romańska w Polsce rozwijała się od czasu odbudowy państwa przeprowadzonej przez Kazimierza Odnowiciela, czyli od ok. 1050 do ok. 1250. Znaczny wpływ wywierały na nią tradycje przyniesione z Włoch, Francji i Niemiec Kościoły budowano najczęściej z kamienia, pod koniec XII wieku zaczęto stosować również cegłę. Jednak wśród zachowanych zabytków dominuje kamień o różnym stopniu obróbki. Większość budowli z tego okresu została przebudowana w okresie późniejszym (zwłaszcza w okresie gotyku i baroku).

Agnieszka Poraszka-Światak Przeczytaj całość