2016-06-15

Szkoła Podstawowa nr 164 w Krakowie
ZOBACZ

2016-06-10

Mój czas spędzony z mamą i tatą

tato

Miło nam poinformować o sukcesie najmłodszych uczennic naszej szkoły w konkursie plastycznym pt. "„Mój czas spędzony z mamą i tatą”, organizowanym przez Katolicką Szkołę Podstawową w Gdyni.
Kasia Plebańczyk z kl. Ia
Weronika Węgiel z kl. IIb
Gabrysia Bujacz z kl. Ia
Wyróżnienie
Julia Nowosad z kl. Ib
Serdecznie gratulujemy małym artystkom.

Wychowawcy świetlic
2016-06-08

Szachowe Mistrzostwa Klas Pierwszych 2016

szachowe mistrzostwa kl. 1 2016

Szachowe Mistrzostwa Klas Pierwszych już za nami. Do rywalizacji stanęło 14 zawodników.

Bartłomiej Wiejaczka Przeczytaj całość
2016-06-07

Szkolny Festyn Rodzinny 2016

logo festyn 2016

Tydzień Języka Polskiego 2016

język polski

Przychodzi taki czas w naszej szkole, w którym język polski detronizuje, powszechnie uznaną za królową nauk, matematykę - jest to Tydzień Języka Polskiego. W tym roku odbywał się on pod hasłem „Qvo vadis polszczyzno, czyli języka pogoń za nowoczesnością”. W tym czasie uczniów ogarnęło istne polonistyczne szaleństwo, które można było okiełznać w rozmaitych konkursach: frazeologicznym, poprawnej polszczyzny, wiedzy o języku ojczystym, mitologicznym, poetyckim….Uczniowie rozwiązywali testy, pisali dyktando, tworzyli, a nawet śpiewali poezję. Zwieńczeniem były przedstawienia teatralne przygotowane przez uczniów klas I i II gimnazjum . Niewątpliwie był to tydzień niepodzielnych rządów języka ojczystego, co bardzo nam wszystkim odpowiadało, bowiem: „ Język polski rządzi, język polski radzi, język polski nigdy Cię nie zdradzi…”( zaczerpnięte z projektu gimnazjalistów z klasy 2a). Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w galerii.

SZKOLNA MSZA ŚWIĘTA CZERWIEC 2016

centrum jp2 mini

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ MODLITWY
SZKOLNA MSZA ŚWIĘTA
12 czerwca 2016 godz. 15.00 Centrum Jana Pawła II

W ŚWIECIE PSZCZÓŁ – WARSZTATY PSZCZELARSKIE W KLASACH 1 i 2

warsztaty pszczelarskie

13 maja klasy I i II spotkały się z pszczelarzem, który w ciekawy sposób wprowadził je w świat pszczół. Uczniowie słuchali opowieści dotyczących życia pszczół, zaglądali do ula, próbowali pyłku i miodu, oglądali żywe pszczoły. Własnoręcznie wykonali też świeczki z wosku. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania w galerii.

s. Justyna

Kawiarenka Poetycka 2016

kawiarenka poetycka 2016

Już po raz 11 odbyła się w naszej szkole Kawiarenka Poetycka, tym razem motywem przewodnim była wędrówka, ta mała i ta troszkę większa. Było to święto poezji, tak mało popularnej w obecnych czasach, ale nasi uczniowie i ich Rodzice udowodnili, że u nas zawsze będzie zajmowała szczególne miejsce. Recytatorzy pięknie oddawali klimat utworów, przybliżali miejsca, zapraszali do podróży nie tylko tej realnej, ale także w głąb siebie. Niewątpliwie był to czas refleksji, zadumy, ale przede wszystkim słowa. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

2016-05-18

KONKURS THE VOICE OF NAZARETH - FINAł

publika

Za nami przesłuchania w ciemno oraz fantastyczny etap półfinałów. Oj działo się!
Uczestnicy przeszli wszelkie oczekiwania Jury, które miało artystyczną ucztę słuchając przepięknych wykonań. Dziękujemy Wam Wszystkim!
Decyzją Jury podczas Finału przyznane zostaną następujące miejsca: klasy 1-3: 1,2,3,4 miejsce
klasy 4-6: 1,2,3 miejsce
gimnazjum: 1,2,3,4 miejsce
Inaczej mówiąc Wszyscy Uczestnicy zakwalifikowani do Finału są już pewni miejsca na podium. Wykonanie finałowe zdecyduje jedynie o kolejności.
W wyniku decyzji Jury do WIELKIEGO FINAŁU I EDYCJI THE VOICE OF NAZARETH PRZECHODZĄ NASTĘPUJĄCY WYKONAWCY:

Rada Rodziców Przeczytaj całość
2016-05-13

Półfinały the voice of Nazareth

mikrofon

Za nami przesłuchania w ciemno. Jury skrupulatnie przesłuchiwało nagrania Wykonawców w kategoriach 4-6 i gimnazjum oraz zorganizowało przesłuchania dla klas 1-3.
PÓŁFINAŁY ODBĘDĄ SIĘ
17 MAJA 2016 W GODZINACH 10-12.
O SZCZEGÓŁACH WYBRANI UCZESTNICY ZOSTANĄ POWIADOMIENI BEZPOŚREDNIO PRZEZ JURY.
W wyniku decyzji Jury do PÓŁFINAŁU I EDYCJI THE VOICE OF NAZARETH PRZECHODZĄ NASTĘPUJĄCY WYKONAWCY:

Rada Rodziców Przeczytaj całość
2016-05-05

Kartka z dziennika podróżnika z Rodzinnym Kołem Turystycznym

dolina chochołowska

2 kwietnia 2016 r. Sobota - Krokusy w Dolinie Chochołowskiej (zielonym szlakiem)
23 kwietnia 2016 r. Sobota - Hala Krupowa (z Sidziny Wielka Polana czarnym szlakiem, przez Policę szlakiem niebieskim ;) do Sidziny Wielka Polana)

Agnieszka Sośnicka, s. Justyna Przeczytaj całość
2016-05-04

Zbiórka rzeczy na zabawę fantową

loteria

W dniach 4-13 maja 2016 r. odbędzie się zbiórka rzeczy na zabawę fantową organizowaną podczas Festynu Rodzinnego 2016
Rzeczy można składać w pojemnikach na holu szkoły podstawowej i gimnazjum lub u s. Judyty.
Prosimy, aby pozostawione rzeczy były nowe lub w dobrym stanie. Zabawa fantowa skierowana jest do najmłodszych, dlatego prosimy o gadżety dostosowane do dzieci.
DZIĘKUJEMY!