2016-11-13

2016-11-13

Szkolne zawody sportowe

zawody sportowe 2016 mini

Pierwsze szkolne zawody za nami. Zakończyły się turnieje w badmintonie i tenisie stołowym.

Jarosław Małysiak, Krzysztof Iwaszczyszyn Przeczytaj całość
2016-11-07

SPOTKANIE INTEGRACYJNE KLASY III

Spotkanie integracyjne 3b 2016

Dnia 15 października 2016 r. uczniowie klasy III "b" wraz z wychowawcą i rodzicami udali się do Czernej na pielgrzymkowe spotkanie integracyjne. Rozpoczęło się ono mszą św. w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej. Następnie wszyscy obecni na mszy św. zostali zapoznani z historią sanktuarium i oprowadzeni po Muzeum Misyjnym oraz Karmelitańskim.
Po krótkiej przerwie odbył się spacer, któremu towarzyszyły rozmowy oraz podziwianie okolicy i pięknej Drogi Krzyżowej. Następnie wszyscy udali się na obiad do Domu Pielgrzyma. Na koniec przy figurze Matki Bożej w dziesiątku różańca zostały powierzone wszystkie rodziny klasy III "b".
W Czernej zamówiona została również msza św. w intencji uczniów klasy III "b" i ich rodzin.
Najbardziej wytrwali pozostali, by rozegrać mecz na boisku znajdującym się za wielkim murem i należącym już do klauzury :)
Nie zawiodła też pogoda, która towarzyszyła przez cały dzień.
Godna polecenia jest Czerna wraz ze swym sanktuarium, czy to na grupowe, czy też indywidualne spędzenie wolnego a zarazem refleksyjnego czasu pod skrzydłami Matki Bożej Szkaplerznej.
Zapraszamy do Galerii na fotorelację

Katarzyna Więckowska
2016-11-03

SPOTKANIE Z POETĄ KAROLEM KOZŁOWSKIM

spotkanie z poetą 3b

Dnia 14 października 2016 r. Szkoła Podstawowa gościła w swoich progach poetę poezji dziecięcej Pana Karola Kozłowskiego. Jego pierwsze tomiki poezji dla dzieci noszące tytuł "Zwierzątkowo" zostały wydane w 1994 r. Następnie powstawały kolejne i tak jest do dzisiaj. Pan Karol cały czas jest aktywnym twórcą, wymyśla nowe historie lub opisuje prawdziwe.
Podczas spotkania z poetą dzieci z zainteresowaniem słuchały recytacji wierszy oraz historyjek o tym jak zaczęło się pisanie, opowieści o rymach i akcentach rytmicznych oraz o bohaterach swoich książeczek.
Po spotkaniu można było nabyć u Poety książeczki z Jego wpisem i imienną dedykacją. Największym zainteresowaniem cieszyły się opowieści oparte na faktach: "Pies marynarzem", "Pies Dżok", "Znajdek".
Na koniec spotkania dzieci podziękowały Panu Karolowi za ciekawe spotkanie wręczając jesienny wrzosiec.
Zapraszamy do Galerii na fotorelację

Katarzyna Więckowska
2016-10-19

Szkolna Kasa Oszczędności

skarbonka

Drodzy rodzice uczniów klas 1 – 3
Od listopada rusza w naszej szkole SZKOLNA KASA OSZCZĘDNOŚCI. Szczegóły są zawarte w szkolnym regulaminie SKO /do pobrania/ Bardzo proszę wspierać i zachęcać dzieci w mądrym oszczędzaniu. Zapraszam też na stronę www.sko.pkobp.pl/demo gdzie znajdą Państwo bank informacji na temat SKO.

opiekun SKO S. Faustyna
2016-10-18

Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2016/17

info mini

ZOBACZ

2016-10-16

Ślubowanie klas I 2016

ślubowanie Sp 2016

4 października odbyło się ślubowanie klas pierwszych

s. Aneta Przeczytaj całość
2016-10-10

KONKURS RÓŻAŃCOWY

konkurs różańcowy mini

Zapraszamy do wzięcia udziału
w religijno–plastycznym konkursie:
„Tajemnice Różańca Świętego” w moim życiu”.

s. Judyta Przeczytaj całość

MISTRZ I UCZEŃ W CYFROWYM ŚWIECIE

mcdn mini

Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Krakowie zaprasza do udziału w bezpłatnej konferencji z cyklu Nauczycielskie pasje inspiracją dla ucznia
SZCZEGÓŁY

2016-10-09

Klub sportowy Cracovia w naszej szkole

cracovia mini

W czwartek 29 września gościliśmy w naszej szkole piłkarzy klubu sportowego „Cracovia” Pana Pawła Jaroszyńskiego oraz Milana Dimuna. Piłkarze przeprowadzili pokaz swoich umiejętności oraz rozegrali krótkie mecze. Uczniowie byli bardzo zainteresowani spotkaniem, mogli otrzymać autografy oraz pamiątkowe plakaty. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

2016-10-09

WYNIKI KONKURSU „ZBIÓRKA MAKULATURY”

makulatura mini

ZOBACZ

2016-10-04

Spotkania formacyjne dla Dorosłych

spotkania formacyjne

W ostatnim czasie odbyły się w naszej szkole dwa spotkania poświęcone formacji dorosłych.