2016-11-27

I TY ZOSTAŃ ŚW. MIKOŁAJEM!!!

dzidziuś z misiem

Klasa 1B gimnazjum organizuje zbiórkę na rzecz Dzieci z Domu Samotnej Matki przy ul. Przybyszewskiego 39 w Krakowie.
>>>SZCZEGÓŁY<<<

Wyróżnienia:
    Katarzyna Plebańczyk z kl. II a
    Alicja Sakowska z kl. II b

S. Ewa, Anna T. i Katarzyna S-W.
2016-11-18

Konkurs "Święty Jan Paweł II- Nasz Papież"

Jan Paweł 2

W dniu 20 X 2016 roku wychowankowie świetlicy reprezentowali naszą szkołę w XII edycji konkursu wiedzy: „Święty Jan Paweł II- Nasz Papież", organizowanym przez Dom Kultury Podgórze. Dzieci wykazały się bardzo wysokim poziomem wiedzy, zdobywając następujące miejsca:

S. Ewa Adamczyk, Anna Truty Przeczytaj całość
2016-11-13

Zawody w halowej piłce nożnej dziewcząt 2016

piłka dziewczyny

DYPLOM

2016-11-13

Szkolne zawody sportowe

zawody sportowe 2016 mini

Pierwsze szkolne zawody za nami. Zakończyły się turnieje w badmintonie i tenisie stołowym.

Jarosław Małysiak, Krzysztof Iwaszczyszyn Przeczytaj całość
2016-11-07

SPOTKANIE INTEGRACYJNE KLASY III

Spotkanie integracyjne 3b 2016

Dnia 15 października 2016 r. uczniowie klasy III "b" wraz z wychowawcą i rodzicami udali się do Czernej na pielgrzymkowe spotkanie integracyjne. Rozpoczęło się ono mszą św. w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej. Następnie wszyscy obecni na mszy św. zostali zapoznani z historią sanktuarium i oprowadzeni po Muzeum Misyjnym oraz Karmelitańskim.
Po krótkiej przerwie odbył się spacer, któremu towarzyszyły rozmowy oraz podziwianie okolicy i pięknej Drogi Krzyżowej. Następnie wszyscy udali się na obiad do Domu Pielgrzyma. Na koniec przy figurze Matki Bożej w dziesiątku różańca zostały powierzone wszystkie rodziny klasy III "b".
W Czernej zamówiona została również msza św. w intencji uczniów klasy III "b" i ich rodzin.
Najbardziej wytrwali pozostali, by rozegrać mecz na boisku znajdującym się za wielkim murem i należącym już do klauzury :)
Nie zawiodła też pogoda, która towarzyszyła przez cały dzień.
Godna polecenia jest Czerna wraz ze swym sanktuarium, czy to na grupowe, czy też indywidualne spędzenie wolnego a zarazem refleksyjnego czasu pod skrzydłami Matki Bożej Szkaplerznej.
Zapraszamy do Galerii na fotorelację

Katarzyna Więckowska
2016-11-03

SPOTKANIE Z POETĄ KAROLEM KOZŁOWSKIM

spotkanie z poetą 3b

Dnia 14 października 2016 r. Szkoła Podstawowa gościła w swoich progach poetę poezji dziecięcej Pana Karola Kozłowskiego. Jego pierwsze tomiki poezji dla dzieci noszące tytuł "Zwierzątkowo" zostały wydane w 1994 r. Następnie powstawały kolejne i tak jest do dzisiaj. Pan Karol cały czas jest aktywnym twórcą, wymyśla nowe historie lub opisuje prawdziwe.
Podczas spotkania z poetą dzieci z zainteresowaniem słuchały recytacji wierszy oraz historyjek o tym jak zaczęło się pisanie, opowieści o rymach i akcentach rytmicznych oraz o bohaterach swoich książeczek.
Po spotkaniu można było nabyć u Poety książeczki z Jego wpisem i imienną dedykacją. Największym zainteresowaniem cieszyły się opowieści oparte na faktach: "Pies marynarzem", "Pies Dżok", "Znajdek".
Na koniec spotkania dzieci podziękowały Panu Karolowi za ciekawe spotkanie wręczając jesienny wrzosiec.
Zapraszamy do Galerii na fotorelację

Katarzyna Więckowska
2016-10-19

Szkolna Kasa Oszczędności

skarbonka

Drodzy rodzice uczniów klas 1 – 3
Od listopada rusza w naszej szkole SZKOLNA KASA OSZCZĘDNOŚCI. Szczegóły są zawarte w szkolnym regulaminie SKO /do pobrania/ Bardzo proszę wspierać i zachęcać dzieci w mądrym oszczędzaniu. Zapraszam też na stronę www.sko.pkobp.pl/demo gdzie znajdą Państwo bank informacji na temat SKO.

opiekun SKO S. Faustyna
2016-10-18

Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2016/17

info mini

ZOBACZ

2016-10-16

Ślubowanie klas I 2016

ślubowanie Sp 2016

4 października odbyło się ślubowanie klas pierwszych

s. Aneta Przeczytaj całość
2016-10-10

KONKURS RÓŻAŃCOWY

konkurs różańcowy mini

Zapraszamy do wzięcia udziału
w religijno–plastycznym konkursie:
„Tajemnice Różańca Świętego” w moim życiu”.

s. Judyta Przeczytaj całość