Aktualności

Wydarzenia z życia szkoły

2018-11-13

Obchody Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości 2018

Obchody Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości 2018

"Sen o wolnej Ojczyźnie spełnił się.
Białe z czerwonym - powiewaj nad nami,
znaku ojczysty - leć przed Polakami".

Świętujemy w naszej szkole 100 lat Niepodległości Polski!

"Polska"

Polska - to taka kraina,
która się w sercu zaczyna.
Potem jest w myślach blisko,
w pięknej ziemi nad Wisłą.
Jej ścieżkami chodzimy,
budujemy, bronimy.
Polska - Ojczyzna...
Kraina, która się w sercu zaczyna.

11 listopada to dla każdego Polaka ważna data - symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Patriotyczne święto skłania nas do refleksji nad wartością wolności i niepodległości stanowiącymi istotny składnik narodowej tożsamości. Dla upamiętnienia tej ważnej rocznicy, uczniowie klasy VII przedstawili wzruszającą lekcję historii przygotowaną pod kierunkiem p. Agnieszki Poraszki-Światak i p. Pawła Łuszczka. Przypomniane zostały ważne wydarzenia historyczne związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Podczas całego apelu nie mogło zabraknąć tradycyjnych utworów patriotycznych, takich jak: "Mazurek Dąbrowskiego", "Pierwsza Brygada", czy "Piechota". 


Uczniowie klas 1-3 zostali zaproszeni do udziału w konkursie plastycznym "100 najpiękniejszych miejsc w Polsce na 100 lecie Niepodległości" oraz mogli sprawdzić swoją wiedzę historyczną w Teście Patriotycznym "Polska - moja Niepodległa Ojczyzna". W biegu dla Niepodległej reprezentowali szkołę uczniowie klas VII i VIII pod opieką p. Jarosława Małysiaka. Cała szkoła zabrzmiała "Mazurkiem Dąbrowskiego" na znak udziału w ogólnopolskiej akcji "Rekord dla Niepodległej. Na szkolnych korytarzach dominowały biało-czerwone barwy, galowe stroje i piękne kotyliony.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tych pięknych i podniosłych wydarzeń

>>>GALERIA<<<
s. Aneta, Marcin Proszkiewicz

Jeszcze więcej...

Dowiedz się więcej na temat Naszej Szkoły

Wirtualny dziennik