Aktualności

Wydarzenia z życia szkoły

2019-11-05

Milion dzieci modli się na różańcu

Milion dzieci modli się na różańcu

W dniu 18 października nasza szkoła włączyła się w akcję modlitewną, polegającą na tym, iż o godz. 9.00 dzieci na sześciu kontynentach świata modliły się na różańcu w intencji pokoju na świecie.

Każda klasa miała do odmówienia 1 tajemnicę, aby dopełnić 20, w modlitwę włączyła się s. Faustyna, s. Elżbieta, s. Dyrektor oraz nasze Siostry katechetki -s. Joanna i s. Grażyna.

Pomysł tej kampanii modlitewnej powstał w 2005 roku w stolicy Wenezueli, Caracas, podczas modlitwy różańcowej dzieci na zajęciach religii. Wychowawczyni opiekująca się grupą powiedziała wówczas: "Wyobraźmy sobie, jakby to było cudownie, gdyby tak milion dzieci modliło się równocześnie na różańcu. Wówczas świat na pewno by się odmienił na lepsze". To zdanie wypowiedział św. o. Pio, który stwierdził, że "gdyby milion dzieci modliło się na różańcu, wówczas świat napełniłby się pokojem". Tak rozpoczęła się akcja Milion dzieci modli się na różańcu.

Dziękujemy za wspólną modlitwę!!!


s. Katarzyna

Jeszcze więcej...

Dowiedz się więcej na temat Naszej Szkoły

Wirtualny dziennik