Aktualności

Wydarzenia z życia szkoły

2019-11-04

LISTOPAD - miesiącem pomocy dla szkoły w Ghanie

LISTOPAD - miesiącem pomocy dla szkoły w Ghanie

Uczniowie z klas trzecich oraz kilkoro uczniów z klas czwartych bardzo chętnie i z dużym entuzjazmem uczestniczą w wymianie listów, zdjęć oraz filmów z uczniami ze szkoły Świętej Rodziny z Nazaretu w Chiraa w Ghanie (Afryka). Jest to szkoła założona i prowadzona przez Siostry Nazaretanki.

Naszym celem jest rozwijanie umiejętności komunikowania się w języku angielskim, wymiana doświadczeń, poznawanie innej kultury, zawiązanie przyjaźni, uwrażliwianie na potrzeby innych, a także pomoc finansowa szkole w Ghanie.

W związku z tym pragniemy, aby LISTOPAD był miesiącem pomocy dla szkoły w Ghanie. Wiemy, że nasi przyjaciele potrzebują sprzętu sportowego i książek do szkolnej biblioteki. W związku z tym organizujemy zbiórkę pieniędzy. Na holu szkoły i w klasach będą wystawione puszki. Zachęcamy i zapraszamy do wsparcia naszej akcji. Cała kwota zebrana podczas zbiórki zostanie wpłacona na konto Sióstr Świętej Rodziny z Nazaretu w Chiraa i przeznaczona na przedstawiony cel.


W. Smaluch, A. Dudek

Jeszcze więcej...

Dowiedz się więcej na temat Naszej Szkoły

Wirtualny dziennik