Aktualności

Wydarzenia z życia szkoły

2015-11-19

Gra Niepodległości 5a

Gra Niepodległości 5a

„Gra Niepodległości – rola pieniądza w odzyskaniu niepodległości”

I Wojna Światowa przynosiła Polakom nadzieję na odzyskanie niepodległości, ale obok nadziei przyniosła ze sobą również trudny czas dla mieszkańców Krakowa. Już w listopadzie 1914 roku miasto było oblegane przez Rosjan. Ludność cywilna musiała ewakuować się z twierdzy Kraków. Kolejne miesiące i lata przynosiły kolejne tragedie, z którymi ludność cywilna musiała się jakoś uporać.

Uczniowie klasy 5a brali udział grze terenowej, gdzie mieli okazję poznać problemy, z jakimi borykali się krakowianie w latach 1914-1918.Tegoroczne zadania, które uczniowie wykonali, przybliżyły im losy pradziadków żyjących w Krakowie i okolicach w latach I wojny światowej.

W trakcie gry oprócz wykonywania zadań uczniowie zbierali informacje. Poznali historię pieniądza, który funkcjonował w Galicji przed I wojną, w jej trakcie i niedługo po niej. W każdym miejscu, do którego uczniowie dotarli, otrzymywali od łączników informacje o historii pieniądza w tym okresie.

Wiadomości z materiałów zebranych na poszczególnych punktach zostały również sprawdzone w teście końcowym.

Zapraszamy do krótkiej fotorelacji w galerii.

Agnieszka Dudek

Jeszcze więcej...

Dowiedz się więcej na temat Naszej Szkoły

Wirtualny dziennik