Aktualności

Wydarzenia z życia szkoły

2019-11-04

AUSCHWITZ-BIRKENAU 2019

AUSCHWITZ-BIRKENAU 2019

28.10.2019 r. uczniowie klas ósmych odwiedzili Miejsce Pamięci Auschwitz-Birkenau.

Przejście przez autentyczny teren byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady było dla uczniów naszej Szkoły nie tylko cenną lekcją historii, ale też ważnym osobistym doświadczeniem. Za każdym razem zagłębienie się w historię i przestrzeń Auschwitz stawia po powrocie, przed każdym z nas, wiele pytań, i skłania do refleksji. Tym razem nie bez znaczenia był czas zbliżającego się Dnia Wszystkich Świętych.

Misją tego miejsca jest, by jak najwięcej osób mogło poznać jego historię. Wiele szczegółowych tematów związanych z historią Auschwitz poznać można dzięki >>specjalnym lekcjom internetowym<<
Zapraszamy do obejrzenia >>fotorelacji<< z tej niezwykłej lekcji historii i wędrówki w głąb siebie.


Urszula Pytlowana

Jeszcze więcej...

Dowiedz się więcej na temat Naszej Szkoły

Wirtualny dziennik