2018-06-06

2018-06-04

Czwarta edycja Zbiórki makulatury

makulatura 2016 większy

ZAPRASZAMY do udziału w konkursie
regulamin karta

2018-05-21

Parada postaci literackich

Parada postaci literackich 2018

26 kwietnia 2018 roku w ramach Tygodnia Języka Polskiego odbyła się parada postaci literackich.

Polonistki Przeczytaj całość
2018-05-16

Tydzień Języka Polskiego 2018 - relacja

Tydzień języka polskiego 2018

Za nami kolejny Tydzień Języka Polskiego, który w tym roku upłynął pod znakiem fantastyki. Rzeczywiście było jak w dobrej powieści fantasy – osadzeni w realiach szkoły, przenosiliśmy się do niezwykłych światów, które pozwalały, choć na chwilę, oderwać się od prozy życia. Uczniowie w roli fantastycznych bohaterów poradzili sobie wyśmienicie. Z pojedynków z językiem, literaturą, a nawet ortografią wyszli zwycięsko. Konkurs frazeologiczny udowodnił, że nie jest to twardy orzech do zgryzienia, wręcz przeciwnie, bułka z masłem. W tym szalonym czasie nie zabrakło także miejsca na spotkanie z teatrem - s. Aneta Szot ze swoim kołem teatralno- artystycznym przedstawiła bajkowy spektakl “Leśna opowieść” ( zdjęcia w galerii). Uczniowie koła teatralnego klasy 7 b zaprezentowali tajemniczą, nieco romantyczną historię Balladyny.
Nasz Tydzień Języka Polskiego był przepełniony niezwykłymi zwrotami akcji, które powodowały przyspieszone bicie serc (tudzież przyspieszony krok) u polonistek, na szczęście, jak to w powieści fantasy, wszystko dobrze się skończyło, co pozwoliło dowieść tego, że nie ma tego złego….
WYNIKI galeria

Polonistki
2018-05-15

DZIĘKUJEMY ZA WSZYSTKO, CO ROBICIE DLA POTRZEBUJĄCYCH RODZIN W SYRII

rodzina rodzinie mini 2018

Program Rodzina Rodzinie został uruchomiony w październiku 2016 r. i stał się największym programem pomocowym realizowanym przez Caritas Polska. Od chwili uruchomienia programu 6-miesięczną pomocą objętych zostało blisko 9 tysięcy rodzin dotkniętych skutkami wojny w Syrii. Zebrane środki za pośrednictwem partnerów lokalnych lokalnych kościołów i zgromadzeń zakonnych trafiają do konkretnych rodzin rozpaczliwie potrzebujących pomocy aby przeżyć. Za przekazane pieniądze rodziny syryjskie kupują wodę, opał do ogrzania mieszkań, żywność i leki. W ciągu 17 miesięcy wsparcie otrzymało ponad 8700 rodzin syryjskich w Aleppo dzięki ofiarności około 20 tysięcy darczyńców.
podziękowanie
Zespół Projektu Rodzina Rodzinie Caritas Polska

2018-05-15

Dzień Dziecka 2018

Dzień Dziecka 2018 - mini 7-8 gim

2018-05-14

WYNIKI KONKURSÓW JĘZYKA ANGIELSKIEGO: 'UNDERSTAND' i 'FOX' 2018

angielski

Poznaliśmy już wyniki dwóch ogólnopolskich konkursów języka angielskiego: UNDERSTAND, który sprawdzał rozumienie ze słuchu, ale też dość szczegółowo wiedzę o kulturze krajów anglojęzycznych, oraz FOX, który pełen był zadań nieoczywistych i wymagał przeczytania lektury w języku angielskim.

Agata Kasprowicz-Kubala Przeczytaj całość
2018-05-07

Dzień Klasyków Wiedeńskich

Dzień Klasyków Wiedeńskich 2018

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w Dniu Klasyków Wiedeńskich, który odbędzie się 17 maja 2018 r.

Ewa Daczkowska, Joanna Dywan, Joanna Przybyłowska Przeczytaj całość
2018-05-07

Wielka zbiórka książek

Zaczytani 2018

2018-04-25

Małopolskie Mistrzostwa Łamigłówek Logicznych 2018

Gry matematyczne mini 18

24 kwietnia 2018 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w drużynowych Małopolskich Mistrzostwach Łamigłówek Logicznych i zajęli bardzo dobre lokaty.
Drużyna 1. w składzie: Aleksandra Pasieka (3a), Michał Pajda (3a), Jan Sierżęga (3a) i Kacper Wojnowski (3a) zajęła I miejsce,
natomiast drużyna 2. w składzie: Jan Gurgul (2b), Michał Merynda (7a), Maciej Pollok (7b) i Piotr Sałakowski (7b) zajęła III miejsce.
Serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów i wiele radości płynącej
z rozwiązywania logicznych zawiłości.

Mariola Jurkowska
2018-04-25

Laureat BIBLIJNEGO KONKURSU TEMATYCZNEGO 2018

Biblia mini