2016-03-10

Dzień otwarty 17 marca 2016

drzwi

Gimnazjum Sióstr Nazaretanek
zaprasza uczniów klas szóstych i ich rodziców
na DZIEŃ OTWARTY
17 marca 2016 r.
godz. 17.30 - 18.30

2016-03-07

SZKOLNA MSZA ŚWIĘTA MARZEC 2016

msza

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ MODLITWY
SZKOLNA MSZA ŚWIĘTA
13 marca 2016 godz. 15.00 Centrum Jana Pawła II

2016-03-02

XIII Krakowski Konkurs Recytatorski

recytacja

26 lutego w Domu Kultury Podgórze obyły się przesłuchania rejonowe w ramach XIII edycji Krakowskiego Konkursu Recytatorskiego. Miło nam poinformować, że uczniowie naszych szkół zdobyli uznanie komisji , a co za tym idzie wyróżnienia i przepustki do finału.
Docenieni zostali:
Barbara Malinowska z kl. 1 a
Agnieszka Marciszewska z kl. 2 a
Natomiast w finale konkursu reprezentować nas będzie
Kacper Skoczylas z klasy 3 b
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych potyczkach recytatorskich.

2016-03-02

„Projekt M&M”

projekt m&m

W dniu 15 marca 2016 r. nasi uczniowie wraz z nauczycielami będą uczestniczyć w spotkaniu dla młodzieży w ramach Jubileuszu Miłosierdzia zatytułowanym „Projekt M&M”, na Krakowskiej Tauron Arenie, ul. Stanisława Lema 7. Program przewidziany jest w godzinach 10.00 - 14.30, z przerwą na sponsorowany posiłek. W ramach programu przewiduje się liturgię Słowa czytaną i ubogaconą dramą, świadectwa znanych ludzi zaangażowanych w niesienie pomocy innym, koncert oraz celebrację Roku Jubileuszowego. Zapraszamy do obejrzenia filmu reklamującego to wydarzenie - był on częściowo nagrywany w naszej szkole.

2016-03-01

Szkolne talenty wokalne

muzyka

Podczas rekolekcji podsumowaliśmy Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Szczególne podziękowania składamy naszym niezawodnym prowadzącym Zuzi Ślęzok i Karolowi Musiałowi.
Oto lista zwycięzców:
I miejsce: Alicja Tomczyk z kl. 2b " Kolędowy czas"
II miejsce: Jakub Kalina z kl. 1b "Hej w dzień narodzenia"
III miejsce: Alicja Pohl z kl. 2b " Nie było miejsca dla Ciebie"
Wyróżnienie: Szymon Frączek i Karol Musiał z kl. 2b "Bóg się rodzi"
Serdecznie gratulujemy!

Joanna Dywan i Joanna Przybyłowska
2016-02-29

Podsumowanie Dnia Kultury Krajów Niemieckojęzycznych

niemiecki

W ramach Dnia Kultury Krajów Niemieckojęzycznych odbyły się następujące wydarzenia:
Wystawa plakatów prezentujących kulturę i atrakcje turystyczne Niemiec Konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych
Konkurs na prezentację wybranego kraju niemieckojęzycznego Konkurs czasowników nieregularnych
Konkurs na prezentację graficzną przyimków miejsca
Tu PDF
Bardzo dziękuje za liczny udział i gratuluję zwycięzcom.

Joanna Przybyłowska
2016-02-18

Rekolekcje wielkopostne 2016

rekolekcje gimnazjum

24-26 lutego rekolekcje dla gimnazjalistów

2016-02-11

MAŁOPOLSKI KONKURS GEOGRAFICZNY

geografia

W Finale Małopolskiego Konkursu Geograficznego nasze gimnazjum będzie reprezentował Eryk Faracik z klasy 3 A.
Serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

Marta Gaś
2016-02-10

SZKOLNA MSZA ŚWIĘTA LUTY 2016

msza

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ MODLITWY
SZKOLNA MSZA ŚWIĘTA
14 lutego 2016 godz. 15.00 Centrum Jana Pawła II

2016-02-08

ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO

chory

Dziękujemy wszystkim, którzy kupowali pączki w "Tłusty Czwartek"
w sklepiku Caritasu. Chętnych było tak dużo, że w ciągu pół godziny sprzedaliśmy 700 pączków! W przyszłym roku będziemy bardziej odważni
i zamówimy tyle pączków żeby nikomu nie zabrakło:)
W tym tygodniu, 11 lutego, przypada ogłoszony przez Jana Pawła II Światowy Dzień Chorego.

s. Judyta Przeczytaj całość
2016-02-04

Ogólnopolski Konkurs Pisania w Języku Angielskim dla Gimnazjów i Liceów

angielski

Z dumą informujemy, że dwie uczennice z naszego gimnazjum znalazły się w finale objętego patronatem MEN Ogólnopolskiego Konkursu Pisania w Języku Angielskim dla Gimnazjów i Liceów: „Write On”,.
Są to uzdolnione literacko oraz swobodnie i pięknie władające piórem po angielsku:
Anna Zemła z klasy 3b oraz Zuzanna Cabała z klasy 3a.
Napisane przez nie opowiadania zakwalifikowały je do elitarnego grona 200 finalistów w kraju, wśród których połowa to licealiści, a wielu z nich to uczniowie szkół dwujęzycznych lub dzieci cudzoziemców. Trzymajmy zatem mocno kciuki za powodzenie naszych uczennic w finale 19 marca!
Lista uczestników, których eksperci Cambridge English zakwalifikowali do finału znajduje się na stronie konkursu www.write-on.pl w zakładce „Aktualności”.

Agata K-Kubala
2016-02-04

Małopolski Konkurs Historyczny

zegar

Finalistami Małopolskiego Konkursu Historycznego zostali uczniowie klasy 3b gimnazjum
- Piotr Czamara i Kacper Skoczylas.
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w finale!

Paweł Łuszczek
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31