2016-06-07

12 czerwca 2016 godz. 15.00 Centrum Jana Pawła II

Tydzień Języka Polskiego 2016

język polski

Przychodzi taki czas w naszej szkole, w którym język polski detronizuje, powszechnie uznaną za królową nauk, matematykę - jest to Tydzień Języka Polskiego. W tym roku odbywał się on pod hasłem „Qvo vadis polszczyzno, czyli języka pogoń za nowoczesnością”. W tym czasie uczniów ogarnęło istne polonistyczne szaleństwo, które można było okiełznać w rozmaitych konkursach: frazeologicznym, poprawnej polszczyzny, wiedzy o języku ojczystym, mitologicznym, poetyckim….Uczniowie rozwiązywali testy, pisali dyktando, tworzyli, a nawet śpiewali poezję. Zwieńczeniem były przedstawienia teatralne przygotowane przez uczniów klas I i II gimnazjum . Niewątpliwie był to tydzień niepodzielnych rządów języka ojczystego, co bardzo nam wszystkim odpowiadało, bowiem: „ Język polski rządzi, język polski radzi, język polski nigdy Cię nie zdradzi…”( zaczerpnięte z projektu gimnazjalistów z klasy 2a). Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w galerii.

Kiermasz zdrowej żywności 2016

kiermasz zdrowej żywności 2016

Tuż przed długim weekendem w naszym gimnazjum miało miejsce bardzo smaczne i kolorowe, ale co najważniejsze bardzo zdrowe wydarzenie, a mianowicie kiermasz zdrowej żywności przygotowany przez klasy 1a, 2b oraz Samorząd Uczniowski. Czego tam nie było i jak nie kusiło…Kanapeczki, ciasteczka, koktajle, tarty, sałatki - kolorowy, zdrowy zawrót głowy - zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii. Uczniowie przygotowali potrawy bajecznie smaczne, pachnące, no i tak odległe od fast foodów, chipsów i innych przepełnionych emulgatorami „smakołyków”. Dochód ze sprzedaży „samego zdrowia” przeznaczony został na Dom Pomocy Społecznej w Wadowicach prowadzony przez Siostry Nazaretanki. Wszystkim, którzy wsparli naszą akcję serdecznie dziękujemy. Na zdrowie!!!

Kawiarenka Poetycka 2016

kawiarenka poetycka 2016

Już po raz 11 odbyła się w naszej szkole Kawiarenka Poetycka, tym razem motywem przewodnim była wędrówka, ta mała i ta troszkę większa. Było to święto poezji, tak mało popularnej w obecnych czasach, ale nasi uczniowie i ich Rodzice udowodnili, że u nas zawsze będzie zajmowała szczególne miejsce. Recytatorzy pięknie oddawali klimat utworów, przybliżali miejsca, zapraszali do podróży nie tylko tej realnej, ale także w głąb siebie. Niewątpliwie był to czas refleksji, zadumy, ale przede wszystkim słowa. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

2016-06-05

Gra miejska 1b 2016

gra miejska1b

28 Kwietnia 2016 r. klasa 1b uczestniczyła w grze miejskiej o nazwie "Zakazana Szkoła".
Zostaliśmy podzieleni na kilka drużyn a naszym zadaniem było "zdać" tajną maturę.
Gra odbywała się wokół rynku głownego na terenie Krakowa.

April 28, 2016. Class 1b participated in the city game called "Forbidden School".
We were divided into several teams and our task was to "pass" secret high school diploma.
The game took place around the Main Market Square in Cracow.

Agata K-Kubala
2016-05-20

La gloire se donne seulement à ceux qui l’ont toujours rêvée

francuski

Charles de Gaulle
Do grona tegorocznych laureatów naszego gimnazjum należy również Aleksandra Szmolke,
uczennica klasy 2b, która w Małopolskim Konkursie Języka Francuskiego uzyskała imponujący wynik.
Finalistkami konkursu były także Magdalena Ożóg z kl. 3b oraz Julia Janiga z kl. 2b.
Gratulacje!

Elżbieta Sroka
2016-05-18

KONKURS THE VOICE OF NAZARETH - FINAł

publika

Za nami przesłuchania w ciemno oraz fantastyczny etap półfinałów. Oj działo się!
Uczestnicy przeszli wszelkie oczekiwania Jury, które miało artystyczną ucztę słuchając przepięknych wykonań. Dziękujemy Wam Wszystkim!
Decyzją Jury podczas Finału przyznane zostaną następujące miejsca: klasy 1-3: 1,2,3,4 miejsce
klasy 4-6: 1,2,3 miejsce
gimnazjum: 1,2,3,4 miejsce
Inaczej mówiąc Wszyscy Uczestnicy zakwalifikowani do Finału są już pewni miejsca na podium. Wykonanie finałowe zdecyduje jedynie o kolejności.
W wyniku decyzji Jury do WIELKIEGO FINAŁU I EDYCJI THE VOICE OF NAZARETH PRZECHODZĄ NASTĘPUJĄCY WYKONAWCY:

Rada Rodziców Przeczytaj całość
2016-05-16

Przedstawienia teatralne

sherlock

Pewnego razu na deskach naszego szkolnego teatru pojawił się Harpagon , czyli tytułowy Skąpiec komedii Moliera - w tej roli Karol Musiał z klasy 2b.

Urszula Kozińska Przeczytaj całość
2016-05-15

Projekty gimnazjalne 2016

projekt 2016

Jak co roku, wraz z nadejściem wiosny, w naszej szkole nadszedł czas projektów gimnazjalnych przygotowanych przez klasy drugie. Uczniowie zmierzyli się z rożnymi zagadnieniami z rozmaitych przedmiotów. Zaskoczyli jakością i atrakcyjnością swoich prezentacji, które pokazywały szeroki wachlarz ich zainteresowań i umiejętności. Mogliśmy podziwiać scenki teatralne, filmy, profesjonalne prezentacje multimedialne, a nawet zdarzył się pokaz mody

Pani Karina Przeczytaj całość
2016-05-13

Półfinały the voice of Nazareth

mikrofon

Za nami przesłuchania w ciemno. Jury skrupulatnie przesłuchiwało nagrania Wykonawców w kategoriach 4-6 i gimnazjum oraz zorganizowało przesłuchania dla klas 1-3.
PÓŁFINAŁY ODBĘDĄ SIĘ
17 MAJA 2016 W GODZINACH 10-12.
O SZCZEGÓŁACH WYBRANI UCZESTNICY ZOSTANĄ POWIADOMIENI BEZPOŚREDNIO PRZEZ JURY.
W wyniku decyzji Jury do PÓŁFINAŁU I EDYCJI THE VOICE OF NAZARETH PRZECHODZĄ NASTĘPUJĄCY WYKONAWCY:

Rada Rodziców Przeczytaj całość
2016-05-09

NIEMIECKI NA WESOŁO – ANIMACJE JĘZYKOWE 2016

animacje językowe 1a

Uczniowie klasy 1A i 2A wzięli udział w warsztatach organizowanych przez Instytut Goethego w Krakowie pt. „Poranki z grami” Podczas dwugodzinnej zabawy mieli możliwość porozmawiać, pobawić się, pograć oraz przede wszystkim miło spędzić czas. Warsztaty prowadzone były w języku niemieckim przez lektorów instytutu. Obie grupy zostały bardzo wysoko ocenione. Serdecznie dziękuję uczniom za wspaniałą postawę podczas warsztatów i zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.

Joanna Przybyłowska
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31