2016-11-02

"Szkoła w Radiu"

radio mini

Nasze gimnazjum w tym roku szkolnym uczestniczy w projekcie „Szkoła w Radiu” Jest to inicjatywa Akademii Dziennikarskiej Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży i radia Pryzmat. Każda ze szkół uczestniczących w projekcie raz w miesiącu przygotowuje jedną audycję na tematy związane z życiem placówki lub ważnymi wydarzeniami odbywającymi się na jej terenie. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji z pierwszego spotkania w radiu (prezentacje przygotował Kuba Stanek z kl. 2a).

2016-10-18

Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2016/17

info mini

2016-10-18

Słów parę... O samorządzie uczniowskim

samorząd

Karina Skalska-Kwak
2016-10-17

Wyjazd na wymianę Lyon 2016

Lyon 2016 mini

W dniach 4 – 11 października uczniowie z klasy 2B gimnazjum (i jednostki z 2A) odwiedzili Francję w ramach wymiany zagranicznej ze szkołą w pobliżu Lyon - College St Bruno, mieszczącą się w miejscowości Tour du Pin, na przedgórzu Alp. Polscy uczniowie zakwaterowani byli u rodzin swoich francuskich korespondentów, z którymi spędzili weekend, zaś w tygodniu polska i francuska młodzież odbywała wycieczki po malowniczej okolicy, poznając atrakcje regionu i mając okazję do porozumiewania się w języku angielskim oraz osłuchiwania się z językiem francuskim. Polska młodzież miała też sposobność obejrzeć francuską szkołę i dowiedzieć się o tamtejszym szkolnictwie. Natomiast młodzież francuska będzie mogła poznać naszą szkołę, nasze miasto i okolice w ramach swej wizyty w maju.
Zapraszamy do galerii na fotorelację.

Agata K-Kubala
2016-10-12

WYNIKI WYBORÓW DO PREZYDIUM SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

samorząd

... Samorządna szkoła powinna być jak drużyna sportowa: wygrać można tylko wtedy, gdy grają wszyscy, a nie tylko gwiazdy. (…) W samorządnej szkole nie tylko się błyszczy, nie tylko jest się podziwianym, ale trzeba pracować, i to nie dla siebie, lecz dla innych.
J. Radziewicz

Opiekun Samorządu Uczniowskiego: Karina Skalska-Kwak Przeczytaj całość

Spotkanie modlitewne

spotkanie modlitewne Przeprośna Górka

“Aby pójść za Jezusem – mówił Papież Franciszek – trzeba mieć trochę odwagi, trzeba zdecydować się na zamianę kanapy na parę butów, które pomogą ci chodzić po drogach, o jakich ci się nigdy nie śniło, ani nawet o jakich nie pomyślałeś”

Pani Karina Przeczytaj całość

MISTRZ I UCZEŃ W CYFROWYM ŚWIECIE

mcdn mini

Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Krakowie zaprasza do udziału w bezpłatnej konferencji z cyklu Nauczycielskie pasje inspiracją dla ucznia
SZCZEGÓŁY

2016-10-09

WYNIKI KONKURSU „ZBIÓRKA MAKULATURY”

makulatura mini

2016-10-04

Spotkania formacyjne dla Dorosłych

spotkania formacyjne

W ostatnim czasie odbyły się w naszej szkole dwa spotkania poświęcone formacji dorosłych.

2016-10-02

Dzień Języków Obcych 2016

Dzień Języków Obcych 2016 mini

Podczas tegorocznego Dnia Języków Obcych Gimnazjum odbyły się następujące konkursy:

• Quiz wiedzy o krajach anglojęzycznych, francuskojęzycznych i niemieckojęzycznych
  • Konkurs na prezentację idiomu w wybranym języku
  • Konkurs na film promujący naukę języków obcych
  • Konkurs czasowników nieregularnych

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz zwycięskich filmów.

Zespół Nauczycieli Języków Obcych Przeczytaj całość
2016-09-29

Warsaw Fingerstyle Festiwal 2016

Festiwal fingerstyle

25 września w Warszawie odbył się konkurs dla wszystkich gitarzystów akustycznych oraz klasycznych wykonujących muzykę instrumentalną solo lub w duecie.

Pani Karina oraz koledzy i koleżanki z klasy 3A Przeczytaj całość
2016-09-28

Bezpieczna droga do szkoły naszych dzieci

ruch drogowy mini

Drodzy Rodzice!
Bardzo proszę o szczególne zwrócenie uwagi na dowożenie dzieci do szkoły, nasze drogi dojazdowe, wyjazdowe są wąskie i bardzo niebezpieczne! Umieszczamy mapę, która pokazuje proponowaną drogę.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31