2017-03-16

Interaktywne warsztaty w bibliotece Instytutu Goethego 2017

Interaktywne warsztaty w bibliotece Instytutu Goethego

Uczniowie klasy 3A naszego Gimnazjum mieli szansę wziąć udział w warsztatach prowadzonych w języku niemieckim LeYo! Jest to niecodzienne połączenie fascynacji książkami i nowoczesnymi mediami. Podczas zajęć uczniowie zapoznawali się z informacjami zawartymi w książkach zarówno w sposób tradycyjny, ale równocześnie je "ożywiali" przy pomocy tabletów. Nowoczesna aplikacja przygotowana do serii książek LeYo! pozwala na wysłuchanie niezwykle interesujących informacji oraz zagranie w gry znajdujące się w książce!
Uczniom ten rodzaj zdobywania informacji bardzo się spodobał. Uczestnicy warsztatów zostali bardzo wysoko ocenieni przez prowadzących, z zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach i sprawnie komunikowali się w języku niemieckim.

Joanna Przybyłowska
2017-03-09

Szkolny konkurs "Żołnierze niezłomni"

żołnierze niezłomni

Zapraszamy do udziału w szkolnym konkursie „Żołnierze niezłomni”

Agnieszka Poraszka - Światak oraz Paweł Łuszczek Przeczytaj całość
2017-03-08

Szkolna Msza święta - marzec 2017

msza marzec 2017

Serdecznie zapraszamy na Szkolną EUCHARYSTIĘ
12 marca 2017
godz. 15.oo - Centrum JP II
dla chętnych godz. 16.oo nabożeństwo Gorzkie Żale

2017-03-07

Finał Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego 2017

W finale Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego nasze gimnazjum będą reprezentować uczennice klas trzecich:
Justyna Chomej,
Julia Janiga,
Agnieszka Marciszewska.
Gratuluję dotarcia do tego etapu. Życzę również, aby wena towarzyszyła Dziewczynom 16 marca, powodzenia!

2017-03-06

Finał Kuratoryjnego Konursu Infomatycznego 2017

informatyka mini 2017

28 kwietnia w finale konkursu będą nas reprezentowali:
Jakub Godula kl. 2b
Tomasz Grudziński kl. 1a
Karol Musiał kl. 3b
Michał Pajda kl. 2a
Kacper Wojnowski kl. 2a

Gratulacje!

Marcin Proszkiewicz
2017-02-24

Odyseja Umysłu 2017

odyseja umysłu

Szanowni Rodzice, Nauczyciele i Uczniowie,
zapraszamy do kibicowania naszej drużynie, która bierze udział w międzynarodowym konkursie twórczego myślenia „Odyseja Umysłu”. Podczas finału konkursu zaprezentujemy humorystyczne przedstawienie o super-bohaterze, który w trzech różnych sytuacjach spróbuje obronić zagrożoną kreatywność.
Nasza drużyna
Amelia Chromniak, Gabrysia Helizanowicz, Magda Kaczanowska, Olga Klechowska, Justyna Kryjomska, Zuza Witkowska, Karol Bartecki
będzie występować 25 lutego 2017 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 5 , os. Słoneczne 12, o godzinie 14.30 na scenie nr 4 – w sali 32.
ZAPRASZAMY!

Edyta Ligas
2017-02-24

Etap wojewódzki Małopolskiego Konkursu Geograficznego 2017

geografia mini 022017

Do etapu wojewódzkiego Małopolskiego Konkursu Geograficznego zakwalifikował się Stanisław Hajduk z klasy 2 B. Gratuluję i życzę powodzenia

Marta Gaś
2017-02-20

Konkurs geograficzno – historyczny

historia

"Nie wystarczy zdobywać mądrości, trzeba jeszcze z niej korzystać"
Konkurs jest przeznaczony dla uczniów gimnazjum ZSSN. Będzie on trwał od listopada do maja 2017 roku

Agnieszka Poraszka-Światak, Marta Gaś Przeczytaj całość
2017-02-20

Samorząd to brzmi dumnie! Nic o nas bez nas! Szkoła to my!

szkoła w radiu 24.02.2017

Prawda czy fałsz?
O samorządności uczniowskiej, realnym wpływie uczniów na życie szkoły, zaletach i wadach pracy w szkolnym samorządzie, a także o zwykłym – niezwykłym szkolnym dniu ucznia, porozmawiamy w naszej audycji: „Co z tą samorządnością ?”, która realizowana jest w ramach projektu „Szkoła w Radiu”. Słuchajcie nas w Radiu Pryzmat w najbliższy piątek (24 lutego) od godziny 19. Zapraszamy, naprawdę warto :)

2017-02-19

Zbiory obcojęzyczne w szkolnej bibliotece online

Biblioteka mini

Drodzy uczniowie,
20 lutego rusza innowacja pedagogiczna pt: Zbiory obcojęzyczne w szkolnej bibliotece online

Joanna Przybyłowska Przeczytaj całość
2017-02-13

Etap wojewódzki Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego 2017

angielski

W finale Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego znalazły się trzy osoby z naszego gimnazjum:
Kinga Dutka i Mikołaj Szydłowski z klasy 3a oraz Zuzanna Janeczek z klasy 3b
Gratulujemy i trzymamy 'fingers crossed' za całą trójkę 8 marca!

Agata Kasprowicz-Kubala, Paulina Ziółko
2017-02-12

Dzień Bezpiecznego Internetu 2017

DBI 2017

W tym roku nasza szkoła włączy swoja inicjatywę w obchody DBI, który ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.

Agnieszka Dudek | Marcin Proszkiewicz | Monika Książkiewicz | Edyta Ligas Przeczytaj całość