2017-01-16

Zbiórka książek dla Polaków przebywających za granicą 2016

zbiórka książek kresy 2016

Serdecznie dziękuję za udział w akcji zbierania książek dla Polaków przebywających za granicą.
Uczniowie z zaangażowaniem i odpowiedzialnością propagowali akcję w szkole i zbierali książki.
Koordynatorami zbiórki byli uczniowie klasy III B gimnazjum, zaś darczyńcami byli uczniowie całej szkoły.
Ofiarność uczniów i rodziców przekroczyła nasze oczekiwania, za co serdecznie dziękujemy.
Zapraszamy na fotorelację do Galerii
PODZIĘKOWANIA STOWARZYSZENIA

Barbara Pierzchała
2017-01-16

Koncert Kolęd 2017

muzyka śnieg mini

ZAPRASZAMY NA KONCERT KOLĘD I PIOSENEK ŚWIĄTECZNYCH,
który odbędzie się 19 STYCZNIA (CZWARTEK)
O GODZ. 14:20 W SALI TEATRALNEJ
W programie:

• WYSTĘP SCHOLI KLAS 1-3
  • WYSTĘPY LAUREATÓW SZKOLNEGO KONKURSU KOLĘD, PASTORAŁEK, PIOSENEK ŚWIĄTECZNYCH POLSKICH I OBCOJĘZYCZNYCH

Joanna Dywan Przeczytaj całość
2017-01-12

FINAŁ AKCJI

dzidziuś z misiem

Na początku chcielibyśmy ogromnie podziękować za wszelkie dary serca złożone dla dzieci z Domu Samotnej Matki w Krakowie. Bez Państwa pomocy nie udało by się nam przygotować prezentów dla Zuzi, Nikoli, Kubusia i Sebastiana, a także Dziewczynki, która niebawem się urodzi.
Za każdy dar ogromne "BÓG ZAPŁAĆ!".
Wszystkie prezenty dostarczyliśmy 17 grudnia, a nie było by to możliwe, gdyby nie pomoc kilkorga Rodziców. Ogromnie Im dziękujemy za poświęcenie wolnego czasu i wszelką pomoc w spakowaniu i dostarczeniu prezentów (oraz nas) do Domu Samotnej Matki.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Uczniowie klasy 1B Gimnazjum z Wychowawczynią
2017-01-09

Orszak Trzech Króli 2017

Orszak 2016 gimnazjum

Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana potocznie Świętem Trzech Króli już od kilku lat świętowana jest w Polsce w sposób szczególny poprzez orszak Trzech Króli. Odbywa się on również w Krakowie. Nasza szkoła włączyła się w Orszak Niebieski, który wyruszył z placu Matejki na Rynek Główny . Udział w tegorocznym orszaku był nie lada wezwaniem dla jego uczestników, gdyż oprócz Trzech Króli, muzyki, chorągwi i innych elementów dekoracyjnych szedł z nami WIELKI MRÓZ! Nie zraziło to Rodziców i uczniów naszej szkoły, którzy ochoczo maszerowali za Królem. Na Rynku oczekiwaliśmy na pozostałe orszaki, wesoło podśpiewując kolędy oraz przytupując do rytmu, nawet robiąc przysiady, a także dzieląc się ciepłą czekoladą na rozgrzewkę!
Wielkie gratulacje dla Wszystkich, którzy nie wystraszyli się minusowej temperatury i szli RAZEM z Królami pokłonić się Dzieciątku Jezus!

2017-01-09

Uczniowie naszego Gimnazjum uzyskali bardzo dobre wyniki w konkursach „ Verstehen” oraz „Deutschfreund”

J. niemiecki VERSTEHEN

Joanna Przybyłowska Przeczytaj całość
2016-12-22

Życzenia s. Dyrektor

życzenia Boże Narodzenie s. Katarzyna 2016

2016-12-22

FUNDACJA POMOCY CZŁOWIEKOWI

Brat Albert

2016-12-21

NASZYM KOCHANYM NAUCZYCIELOM

Boże Narodzenie 2016

ZOBACZ

2016-12-21

Świąteczne spotkanie z ks. kard. Stanisławem Dziwiszem

kardynał życzenia 2016

2016-12-18

SZKOŁA Z MISJĄ 2016

szkoła z misją

Już od kilku lat nasza szkoła wspiera misjonarzy i ich działalność wśród najbardziej potrzebujących w różnych częściach świata. W Kamerunie, dwoje dzieci: Mistelle i Minkonde zostało przez nas objętych "adopcją serca". Przekazując firmie recyklingowej elektrośmieci, wspieramy misjonarzy na Filipinach. Nasza szkoła za tą działalność otrzymała tytuł: "SZKOŁA Z MISJĄ".
Zapraszam na nasz profil akcji aby dowiedzieć się więcej na ten temat i zachęcam do wytrwałego zbierania: BATERII, PŁYT CD i DVD. Można też przynosić stare telefony komórkowe - na wszystkie te przedmioty są specjalne pojemniki na holu szkoły.

s. Judyta
2016-12-15

Mikołaj w naszej szkole

mikolaj2016

6 grudnia szkoła dzięki inicjatywie samorządu wyglądała trochę inaczej. Dominował kolor czerwony, czapki mikołajkowe, rogi reniferów. Ci co czekali, że tradycyjnie przyjedzie święty Mikołaj z prezentami też się nie zawiedli. Wyprzedził nawet dzieci przychodzące wczesnym rankiem do szkoły. Czekał już na nie z cukierkami na holu szkoły. Odwiedzał klasy, i to nie tylko te najmłodsze. Święty Mikołaj wie, że każdy człowiek, czy to duży czy mały w tym dniu chce być obdarowany prezentem. Swoim strojem przypominał, że jest świętym biskupem, a nie krasnalem. Zachęcał, aby przez dobroć stać się Jego pomocnikiem i to nie tylko w dniu 6 grudnia.
Zapraszam do obejrzenia zdjęć z tego dnia w naszej galerii.

s. Justyna
2016-12-14

„Polska Rodzina Rodzinie” 2016

Rodzina rodzinie mini

Nasza szkoła bierze udział w akcji Caritas „Polska Rodzina Rodzinie”, która ma celu pomoc rodzinom poszkodowanym w wyniku konfliktu zbrojnego w Syrii. Oprócz wsparcia materialnego podejmowane są inicjatywy mające na celu wsparcia dobrym słowem i życzliwością.
Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, które w naszej tradycji mają tak silny wymiar rodzinny, nasi niezawodni gimnazjaliści pod kierunkiem p. Kariny Skalskiej- Kwak wzięli w małej akcji świątecznej, mającej na celu przekazanie takiego wsparcia rodzinom, które wspólnie wspieramy w Syrii i Libanie. Akcja polegała na nakręceniu krótkiego filmu z życzeniami, który zostanie przesłany do Syrii.
Zapraszamy do obejrzenia

s. Katarzyna-dyrektor Przeczytaj całość
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31