Aktualności

Wydarzenia z życia szkoły

2017-05-20

KAWIARENKA POETYCKA 2017

Kawiarenka poetycka 2017

Poetyckie drogowskazy…

Organizatorzy Przeczytaj całość
2017-05-15

Laureat Małopolskiego Konkursu Informatycznego 2017

program mini

Laureatem kuratoryjnego, tematycznego konkursu „Od algorytmu do programu” został drugi rok z rzędu Michał Pajda z kl. 2A
Gratulacje!

Marcin Proszkiewicz
2017-05-15

KONKURSU ZBIÓRKI MAKULATURY - wiosna 2017

Makulatura 2017

regulamin

s. Faustyna
2017-05-15

Wieczór poetycko-muzyczny 2017

Wieczór poetycko-muzyczny 2017

W dniu 26 kwietnia w naszej szkole odbył się piękny wieczór poetycko-muzyczny przygotowany przez panią Ewą Daczkowską, prowadzącą zajęcia muzyczne w naszej szkole w ramach CDA Towarzystwa Muzycznego. Wystąpili dla nas uczniowie naszej szkoły podstawowej, którzy uczą się grać na różnego rodzaju instrumentach oraz uczniowie gimnazjum wspaniale recytujący wiersze i prozę. Podczas koncertu wystąpili również uczniowie Szkoły Muzycznej nr 3 im. B. Rutkowskiego w Krakowie pod batutą Pani Magdaleny Kopacz-Nyklewicz. Razem z orkiestrą gościnnie zagrali Pani Małgorzata Kucała –skrzypce oraz Pan Błażej Michna- altówka.Był to wieczór pełen pięknych muzycznych wrażeń. Podczas koncertu można było złożyć wolne datki na Hospicjum przy Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, zebrana kwota została przekazana do Hospicjum.
Zapraszamy na fotorelację

s. Katarzyna
2017-05-08

Dzień Absolwenta

Absolwenci

Serdecznie zapraszamy wszystkich absolwentów naszej szkoły na wspólną dyskotekę i rozmowy przy ciastku:)
Spotkanie odbędzie się 30.05.2017 r. w godzinach 16:00 - 18:00 na sali teatralnej.
Czekamy na WAS!

Samorząd Uczniowski Gimnazjum
2017-05-07

Jak robić dobrze?

Szymon Hołownia

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie w naszej szkole z Szymonem Hołownią, publicystą, filantropem, autorem licznych książek m.in.: Jak robić dodrze, Last minute.24h chrześcijaństwa na świecie, Bóg, kasa i rock'n'roll, prezesem fundacji Kasisi i Dobra Fabryka oraz współprowadzącym program rozrywkowy Mam talent!
Szymon w czasie spotkania będzie mówił o dobru, które tkwi w każdym człowieku i które możemy wyrażać na wiele sposobów. Szymon jest również otwarty na wszelkie pytania, które będzie można zadać w drugiej części spotkania. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie.
Serdecznie zapraszamy

Edyta Ligas i s. Agata Bielak
2017-04-20

Podziękowanie z Domu Pomocy Społecznej 2017

DPS logo

s. Justyna Jeż Przeczytaj całość
2017-04-12

Wielkanoc 2017

Wielkanoc 2017

s. Katarzyna
2017-04-12

XVI Nowohucki Przegląd Artystyczny

XVI Nowohucki Przegląd Artystyczny

Z wielką radością pragnę poinformować , iż nasz szkolny zespół wokalny w składzie: Karolina Bajor, Gabriela Adamczyk, Małgorzata Kazior, Kamila Kazior, Zuzanna Ślęzok, Agnieszka Adamus, Alicja Pohl, Alicja Tomczyk, Iga Strzebońska, Olga Klechowska, Aleksandra Lis, Gabriela Helizanowicz- został zwycięzcą XVI Nowohuckiego Przeglądu Artystycznego w językach obcych. Dziewczyny pokonały 40 wykonawców. Wyśpiewały swój sukces piosenką pt. "We are the word". Alicja Pohl za wspaniałe wykonanie piosenki pt. "Runaway" otrzymała wyróżnienie.
Gratuluję!!!

Joanna Dywan
2017-04-12

Uszyj kurkę dla hospicjum

Uszyj kurkę dla hospicjum

to akcja Koła Technik Trochę Zapomnianych mająca na celu pomoc chorym dzieciom. Pomysł tworzenia takich maskotek narodził się po zimowej „Gwiazdce dla hospicjum”. W tym roku w szczytną inicjatywę zaangażowali się również nasi gimnazjaliści, którzy dzielnie walczyli z igłą i nitką. Zadanie, z pozoru łatwe, okazało się nie lada wyzwaniem, bo jak okiełznać niepozorny kawałek materiału, by stał się niczego sobie kurką – maskotką. Ocierając pot z czoła, korzystając z pomocy Pani Anny Uchwat, która cierpliwie tłumaczyła: „jak uszyć kurę” , uczniowie zaprezentowali swe dzieła. Kurki zostały przekazane na wiosenną kwestę na rzecz hospicjum w parafii Matki Bożej Różańcowej na Piaskach Nowych.
Zmagania uczniów i efekty można zobaczyć w galerii- zapraszamy.

Urszula Kozińska
2017-04-06

LAUREAT OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO 2017

historia

Laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i oręża polskiego" został uczeń klasy Ia gimnazjum Tomasz Grudziński. Tomek wykazał się doskonałą znajomością dziejów Polski i historii powszechnej z okresu od konfederacji barskiej do powstania styczniowego.
Serdeczne gratulacje!

Opiekun naukowy - Paweł Łuszczek
2017-04-06

Małopolski Konkurs Języka Polskiego 2016/2017

język polski mini

Laureatką Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego została Agnieszka Marciszewska z klasy 3a.
Tytuł Finalisty uzyskały : Justyna Chomej z kl. 3a i Julia Janiga z kl. 3b. Dziewczynom serdecznie gratuluję i życzę samych pasjonujących przygód z lekturą - już w liceum...

Urszula Kozińska

Jeszcze więcej...

Dowiedz się więcej na temat Naszej Szkoły

Wirtualny dziennik