Aktualności

Wydarzenia z życia szkoły

2019-01-08

ORSZAK TRZECH KRÓLI 2019

ORSZAK TRZECH KRÓLI 2019

6 stycznia, w niedzielne południe, Rynek Główny zaroił się od koronowanych głów, które przyszły złożyć pokłon Dzieciątku i wspólnie z Orszakiem Trzech Króli zaśpiewać kolędy. Tysiące osób w koronach z papieru przeszły za Gwiazdą Betlejemską z różnych stron Krakowa, by połączyć się w uroczysty orszak i podziękować za obecność Boga w historii człowieka.

Plenerowe widowisko obrazujące pielgrzymowanie biblijnych trzech Mędrców - Kacpra, Melchiora i Baltazara - do betlejemskiego żłóbka wpisało się już na stałe w krajobraz Krakowa. Rodziny, szkoły, nauczyciele, sąsiedzi - zwykli ludzie tworzą to niezwykłe przedstawienie jasełkowe.Mimo, że scenariusz imprezy jest wszędzie bardzo zbliżony, bo "napisany" już 2 000 lat temu, to w poszczególnych miejscach nie brakuje zwyczajów związanych z polską tradycją bożonarodzeniową.

W słowie skierowanym do zebranych metropolita krakowski Abp Marek Jędraszewski podkreślił, że święto Objawienia Pańskiego jest dziękczynieniem Bogu za to, że tak bardzo nas umiłował, że znalazł się wśród nas jako dziecko oraz że objawił się światu i świat przyjął Go w osobach mędrców ze wschodu.

- Przesłanie tego dnia łączy nas wokół ogromnej radości, że Bóg jest prawdziwie Emmanuelem - Bogiem z nami. Ta radość jest pośród nas widoczna. I za nią Wam bardzo, bardzo dziękuję!

Życzę wszystkim, aby każdy odnalazł w swoim życiu taka drogę, która będzie nieustannym, pełnym miłości i radości zdążaniem do Boga.

Orszak niebieski, afrykański, w którym uczestniczyliśmy, tradycyjnie miał charakter misyjny.

Zapraszamy do >>galerii<<.
s. Aneta

Jeszcze więcej...

Dowiedz się więcej na temat Naszej Szkoły

Wirtualny dziennik